Babišovy twitterové starosti: Příště potřebujeme rozdat víc koblih

()

Ministr financí a neoficiální šéf české vlády, si poslední dny užívá své úspěchy. Po vyhraných krajských volbách a totálním selhání největšího soupeře ČSSD, která se pomocí svého předsedy Sobotky chystá na politickou smrt, přichází další vymodlený represivní nástroj z pera Babišových zaměstnanců, EET. Není proto divu, že oligarcha na sociálních sítích nešetří rozesmátými emotikony a dává na odiv svou dominanci.

První adventní neděli Andrej Babiš věnoval shrnutí svého úspěchu v Královehradeckém kraji a o svou radost se průběžně dělil na Twitteru. „Roztomile a lidsky“ jako největší problém viděl nedostatek pytlíků na koblihy, kterými už tři roky zaplavuje republiku a obrazně řečeno tím maže národu marmeládu kolem úst. Výsměch Sobotkovi a jeho kulhající partaji? Jednoznačně. Naneštěstí však oprávněně.

Andrej Babiš (ČTK)

Babiš září jako nikdy a jeho protivníci si lížou rány. A bude hůř. Elektronická evidence tržeb je za dveřmi a přes jakýkoliv její neúspěch nebo selhání, jde diktující a šmírovací zákon za celou koaliční vládou. Babiš ho sice vymyslel, ale byla dostatečná síla, jeho snahu o ovlivnění podnikatelského prostředí, zastavit. Jenže nebyla vůle. Proto se nyní nemůže Sobotka divit, že sám si dává na sociální sítě trapnou fotografii, kde se snaží tvářit jako fanoušek čínské Slavie, ale ministr financí téměř křepčí na jeho hrobě.

tw-hamacek-sobotka-fotbal

V úterý se může na Twitteru a Facebooku, které babišovci profesionálně zásobují velkou měrou pochvalných statusů, slavit ještě více. Do sněmovny se vrací „lex Babiš“ a není zcela jasné, zda se poslanci znenadání nerozhodnou, že jim oligarchie vlastně nevadí. Bylo by vhodné jim připomenout, že po zničení Sobotky, můžou být na řadě právě oni.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner