Babišovým projevem to neskončilo. V neděli promluví Zeman

Facebook Miloše Zemana

Miloš Zeman | FOTO: Facebook Miloše Zemana

Andrej Babiš měl v pondělí perný den. Čekaly ho dva projevy. První pronesl na odpolední tiskové konferenci a věnoval ho převážně odchodu Adama Vojtěcha z postu ministra zdravotnictví. Premiérův projev v České televizi v hlavním vysílacím čase byl pak jakousi výzvou veřejnosti, aby současné epidemii čelila lépe a uvědoměleji. Nyní se společnost rozhodl oslovit také prezident Miloš Zeman, uvedl server Seznam Zprávy.

Na rozdíl od premiéra, který vystoupil s projevem před televizními diváky, se prezident pravděpodobně rozhodl pro jiné formáty, jak veřejnost osloví. „Chystáme několik jeho vystoupení, kde promluví k veřejnosti,“ uvedl prezidentův kancléř Vratislav Mynář pro Seznam Zprávy. Zeman vystoupí v neděli ve vysílání rádia Frekvence 1.

„Frekvence 1 odvysílá živě z Lán další speciál Press klubu s prezidentem ČR Milošem Zemanem. Moderovat ho bude opět šéfredaktor zpravodajství Frekvence 1 Luboš Procházka. Probírat budou aktuální dění u nás i v zahraničí,“ uvedla pro Seznam Zprávy mluvčí stanice Iva Pavlousková.

O Zemanově vystoupení na Frekvenci 1 informoval i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který na Twitter napsal: „Prezident republiky Miloš Zeman bude v neděli dne 27. září 2020 hostem Prezidentského Press klubu Frekvence 1! Rozhovor bude odvysílán živě z Lán v 18:00 hodin.“

Následně prezident vystoupí v TV Prima a promluví i pro deník Blesk.

Miloš Zeman se obdobně obrátil k občanům i při jarní vlně epidemie, kdy varoval před panikou, kterou by mohla šířící se nákaza vyvolat. Informoval tehdy také o plánovaném udělení státního vyznamenání Romanu Prymulovi, kterého počátkem tohoto týdne jmenoval ministrem zdravotnictví.

Podle kancléře Mynáře prezident Zeman s Prymulou v Lánech dlouho debatovali o bezpečnostních opatřeních, která je vzhledem k šíření nákazy nutné přijmout.

„Když se bavíme o aktuálních opatřeních, prezident není příznivcem nouzového stavu či celoplošného každodenního nošení roušek. Jakožto neodborník podotýká, že na uhašení ohnisek nákazy pomohla lokální uzavření,“ uvedl Mynář a vyjádřil spokojenost s Prymulovým nástupem do funkce ministra zdravotnictví.

„Zdravotnictví všude ve světě nejvíc trápí epidemie koronaviru, takže kdo jiný by nyní měl stát v čele této instituce než epidemiolog?“ konstatoval Mynář a ozřejmil, jaká opatření kvůli epidemii koronaviru jsou dodržována v okolí prezidenta.

„V pondělí jste mohli vidět při slavnostním ceremoniálu, že přítomni byli ti, kdo byli k aktu potřební. Panovala přísná bezpečnostní opatření,“ uvedl Vratislav Mynář, podle něhož se k prezidentovi dostávají pouze lidé, kteří jsou v minimálním styku s veřejností.

„U nově příchozích za panem prezidentem se snažíme domluvit termíny dostatečně dopředu, aby si stihli zajistit negativní test. Pan prezident je hlavou státu, zaslouží si nejvyšší ochranu,“ říká kancléř a dodává, že je jediným, kdo za prezidentem každý den dojíždí kvůli pracovním záležitostem.

„Dal jsem si sám pravidlo, že se chodím testovat každé pondělí. S ostatními lidmi se stýkám minimálně, abych s testem jednou za týden vystačil a přežil,“ doplnil Mynář.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner