Babišův advokát Hamáček brání nejasnosti kolem otravy Bečvy a uráží novináře

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) (ČTK)

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) | FOTO: ČTK

Že byl jediným záchvěvem hrdosti Jana Hamáčka jarní červený svetr, to už nějakou dobu tušíme. Jeho chování ale začíná vzbuzovat otázky. zda náhodou není tajným zaměstnancem holdingu Agrofert na stejném oddělení jako mluvčí Karel Hanzelka. Ministr vnitra má totiž novou roli – začal se navážet do novinářů, kteří chtějí znát pravdu o otravě řeky Bečvy a zejména o roli společnosti DEZA, která do Agrofertu patří. A nevhodné otázky se panu Hamáčkovi zjevně vůbec nelíbí.

Všechno začalo tím, že Hamáček na svém twitterovém účtu oznámil, že bude prosazovat, aby kvůli vyšetřování kauzy Bečva vystoupil v poslanecké sněmovně policejní prezident Jan Švejdar. Prý se z věci stala politická kauza. Hamáčkovi se totiž nelíbí, že koalice SPOLU požaduje vznik sněmovní vyšetřovací komise. Je to ale logický krok – vzhledem k informacím, které přináší zejména Deník Referendum, je totiž patrné, že přinejmenším neexistuje vůle původce ekologické katastrofy najít.

Eric Drooker

Hamáček si tedy začal hrát na obránce nezávislého vyšetřování. Chová se trapně arogantně a poučuje všechny, kdo mu oponují, protože to, že je za tímhle (ne)vyšetřováním něco podivného, už vidí úplně každý. Ale tím ministr vnitra neskončil. Ozvala se totiž také novinářka Deníku Referendum Zuzana Vlasatá, která mj. zmínila, že Hamáček tím, jak komunikuje, ukazuje, jak si váží práce novinářů.

„Já si práce profesionálních novinářů vážím. Nevážím si práce těch, kteří píšou na objednávku,“ napsal Hamáček. Tak by bylo vhodné panu Hamáčkovi napsat, že on sám je vicepremiérem vlády člověka, který žurnalistiku v České republice téměř zničil a ze třetiny mediálního trhu udělal skupinu nájemných pisálků, kteří slouží jeho vlastním zájmům. A kteří zlikvidují i Hamáčka, až se jim přestane hodit.

Jenže Hamáček tolik touží po tom, aby si ještě těch pár posledních měsíců, než ostudná dějinná role ČSSD konečně skončí, udržel ministerské křeslo, že bude raději arogantní, bude bránit to, co se kolem Bečvy a DEZY děje, a bude urážet kohokoli, kdo se pokusí zjistit pravdu. Protože ano, na nezávislé vyšetřování případu, do kterého je namočena firma předsedy vlády, dnes nevěří vůbec nikdo. A to je vizitka celé vlády, ministra vnitra zejména.

Celou komunikaci najdete zde:

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články