Babišův biskup Šablatúra se omluvil. Pak nějak zmizel

To ještě bylo veselo. I když ono bylo veselo i potom. (Instagram Moniky Babišové)

To ještě bylo veselo. I když ono bylo veselo i potom. | FOTO: Instagram Moniky Babišové

Poté, co k pobouření i pobavení Česka florista Ivan Šablatúra znemožnil sebe, Moniku Babišovou i premiéra, zmizel. Andrej Babiš pak přidal další nelichotivé výroky na jeho osobu.

Šablatúrova sdělení už docela zlidověla. Veselici ve zvláštním stylu, na které vystupoval v kostýmu biskupa a paní Monika jako paní Santová, nejdřív okomentoval: „My se bavíme na večírku a chudina u PC u fotek! Myslím, že všechno v pořádku.“ Reagoval tak i na referování o akci v deníku FORUM 24.

Babiš pochopil, že tahle trapnost už by mohla být škodlivá. Nějaká vyšetřování z Bruselu, v tom se třeba někteří lidé nevyznají, ale pohrdavé zmínky o „chudobě“ vysedávající u PC, zatímco se panstvo baví, dost narušují obraz neustálého makání „pro lidi“.

„Pan Šablatúra je arogantní hlupák a píše nesmysly, které zásadně odsuzuji. Zneužil moji paní ke své reklamě,“ sdělil v úterý pro Blesk Zprávy Babiš.

Pak nastala doba konstruktivní Šablatúrovy sebekritiky: „Rád bych se omluvil za tu hloupou a zbytečnou větu, kterou jsem napsal na svůj instagram. Nechal jsem se vyprovokovat a zareagoval na zlý útok jedné konkrétní osoby na sociálních sítích. Teď mě to mrzí, protože jsem se určitě nechtěl dotknout nikoho dalšího.“

Tak za to vlastně může nějaká zlá osoba a citlivý muž to tak nějak neunesl.

Blesk pak citoval další další Babišovu palbu, kterou premiér vystřelil na TV Barrandov: „Poslal jsem ho někam. On to podělal, protože někdo mu tam nadával. Takhle se vyjádřil a všichni hateři z Twitteru už to jeli… „Vynadal jsem všem… Moje paní v tom je nevinně. Vysvětlil jsem jí to, ona to ještě nikdy nezažila, takovéhle různé podrazy a dezinformace. Je to poučení pro všechny. Reakce toho pána byla totálně hloupá a nepřijatelná.“ A dodal: „Moje paní je na chlapy.“

Ještě že tak. Aspoň se to ještě nebude komplikovat nějakými genderovými zápletkami.

Foto z večírku u Babišových ()

Poslední fází je (zatím) Šablatúrovo zmizení na sociálních sítích. Šablatúrův účet na Instagramu i Facebooku byl najednou koncem týdne nedostupný. No, pozdě. Ve světě internetu je nějaké absolutní zmizení již zveřejněného obsahu dost nemožné.

Tak doufejme, že pan Ivan nevyrazil na relaxační pobyt s panem Protopopovem na Ruskem okupovaná území, kde by ho nějaká záhadně a náhodou se vynořivší blondýna z Dálného východu přiváděla na jiné myšlenky. Doufejme, že se do Velikonoc objeví a třeba mezitím uváže nějaké krásné kytice a bude je pak v rozedraném rouchu kajícníka s hlavou posypanou popelem rozdávat bezdomovcům v metru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner