Babišův boj proti živnostníkům graduje. Protlačil absurdní vlny EET

Premiér Andrej Babiš a jeho ministryně financí Alena Schillerová (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a jeho ministryně financí Alena Schillerová | FOTO: ČTK

Výroba ledu, košťat, stavba letadel a kosmických dopravních prostředků, ale také všechny ostatní podnikatelské obory jako je stánkový pouliční prodej, činnost advokátů, opravářů praček a mnoho dalších. Ti všichni budou také pod drobnohledem finančního úřadu prostřednictví Elektronické evidence tržeb. Poslanci socialistické vlády Andreje Babiše dnes přehlasovali Senát a protlačili tak EET pro všechny zbývající obory.

Babišův absurdní boj proti podnikatelům tak pokračuje. Evidovat budou všichni. Úředníci tak budou mít kompletní přehled o tom, kdo, kdy, kde a co opravil nebo prodal. Rozšíření EET s sebou přinese další komplikace v podnikání, stejně tak, jako zmizely vesnické obchody, zmizí teď drobní opraváři, ubude stánkařů na trzích a městských slavnostech. U těch, kteří zůstanou, budou fronty. Každý prodaný preclík nebo okurku totiž budou muset pro Babiše a Schillerovou zaevidovat.

A tak zatímco premiér úspěšně fúzuje svůj holding se státní pokladnou a zdárně se vyhýbá trestu za pravděpodobný dotační podvod, i ten nejmenší živnostník je permanentně podezřelý z toho, že okrádá stát na daních, proto je potřeba ho důsledně hlídat.

Vedení státu v režii Andreje Babiše nemá nic společného s podporou drobného podnikání. Je to vytrvalé a bohužel úspěšné tažení proti podnikatelům a drobným živnostníkům, kteří se právem cítí šikanováni. Už v roce 2013 Babiš prohlásil: „Malé a střední podniky – to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici. Že pomáháte zakládat inovátorské firmy, to je super, ale je to na prd“.

A přesně toho se premiér drží. Jen tehdy nepřiznal, že potřebuje podporovat svůj průmysl.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]