Babišův bulvár hájí muže, který vyhrožuje Hřibovi a Kolářovi

Zdeněk Pernica (Facebook)

Zdeněk Pernica | FOTO: Facebook

Server Expres.cz z mediální divize premiéra Andreje Babiše se zastal boxera ze spolku Slušní lidé, který se dotazoval, kolik rublů člověk dostane za zabití primátora Zdeňka Hřiba nebo starostů Ondřeje Koláře a Pavla Novotného. Zdeněk Pernica všechno nyní vydává za pouhý vtip, věc ale řeší policie.

V článku „Sluníčkáři vyhrožují kvůli satiře na Hřiba. Pernica jim dal ochutnat vlastní medicínu“ autor Petr Večeřa například píše: „Vtipkovat o Zemanově smrti nebo se smát Klausovi mladšímu je prý podle mnohých v pořádku, ale když si někdo vystřelí z takzvaně liberálního politika, je oheň střeše.“

Podle autora textu se postoje Hřiba a Koláře, kteří momentálně mají policejní ochranu, „dají chápat různě“, tak například jako provokace. Není asi překvapivé, že vedle článku mají opět svou inzerci dezinformační Parlamentní listy – ostatně text z Babišovy Mafry míří na stejnou cílovou skupinu.

„Jedná se přitom o komunální politiky, kteří by se měli starat o své občany, a ne se bavit provokováním velmocí,“ myslí si Večeřa a zmiňuje i fakt, že na případ upozornil novinář týdeníku Respekt Ondřej Kundra. Pernicovým facebookovým příspěvkem se zabývá policie.

„Pernica navíc fotku sdílel jen nedlouho poté, co na internetu kolovaly vtipy o prezidentu Zemanovi, nemocném praseti a zabijačce na Hradě. Na čí straně jste vy? Myslíte si, že příspěvek Zdeňka Pernici byl už skutečně za hranou, nebo šlo jen o satiru a černý humor?“ ptá se Babišův redaktor na konci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]