Babišův bulvár: Inzerují tu Parlamentní listy, šéfredaktor pomlouvá primátora Hřiba

Pavel Hofman

Zdeněk Hřib | FOTO: Pavel Hofman

Bulvární web Andreje Babiše Expres.cz se velmi často zabývá očerňováním kritiků majitele, resp. politických konkurentů. Nově se terčem servilního šéfredaktora Petra Konečného a jeho kolegyně stal pražský primátor Zdeněk Hřib, který v křesle nahradil naprosto neschopnou zástupkyni hnutí ANO Adrianu Krnáčovou. A u článku si člověk může všimnout ještě jedné pozoruhodnosti – na webu inzerují ideově spřízněné Parlamentní listy.

Konečný v článku nazvaném „Pirátská smaženice: 10 důvodů, proč je Zdeněk Hřib jako primátor docela na houby“ vypočítává, co všechno vedení Prahy dělá špatně. Dodejme, že o předchůdkyni jsme se nic podobného nedočetli, což je logické, jelikož patřila do stejného holdingu jako Expres.cz.

Pavel Hofman

Na ukázku z poměrně dlouhého textu stačí dva úryvky. V tom prvním se pan Konečný zásadně pohoršil nad tím, že Hřib (asi na rozdíl od něj) není fanouškem prezidenta Miloše Zemana. „Pak si vyšlápne do zavřeného Jeleního příkopu na Hradě, aby začal okopávat kotníky prezidentu Zemanovi, a když neuspěje, protože si stěžuje na prodloužené opravy v příkopu, které Hrad oznámil na svých webových stránkách, vytáhne jako králíka z klobouku kouzelníka Pokustona starou pekingskou smlouvu s dodatkem, jenž se dá sám od sebe jednoduše a v tichosti neobnovit, aniž by se vyvolával diplomatický úlet,“ stojí v textu.

A nebojte se, řeč je i o majiteli Babišovi! „Začalo to již zmíněným Jelením příkopem, kdy strkal nos do řádně ohlášené rekonstrukce a pochmurně se fotil u zavřených vrat příkopu, aby mu jeho voliči lajkovali fotku na Facebooku, střetl se kvůli tomu s Ovčáčkem, v diskuzích na svém profilu se hned začal otírat o Zemana, následoval konflikt s politickým mogulem Pospíšilem kvůli odměnám v dozorčí radě Pražské plynárenské a vrcholí to sporem s Babišem, který Hřiba odpálkuje po první schůzce pro jeho údajně arogantní chování.“

Co tento text oddaného pisálka korunuje, je fakt, že na webu mají reklamu dezinformační Parlamentní listy. V naší zemi se často zapomíná, že fake news u nás nešíří jen Rusko, ale také média, která vlastní předseda vlády. A tohle propojení už je jen třešničkou na dortu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner