Babišův bulvár opět zaútočil na Českou televizi. Nelíbí se mu Nora Fridrichová

Pavel Hofman

Nora Fridrichová | FOTO: Pavel Hofman

Server Expres.cz, který dlouhodobě prostřednictvím inzerce spolupracuje s dezinformačním webem Parlamentní listy, již poněkolikáté v článku útočí na veřejnoprávní Českou televizi. Konkrétně na její financování, na generálního ředitele Petra Dvořáka a na moderátorku Noru Fridrichovou.

Pavel Hofman

Článek Lukáše Vltavského má titulek „Chceme víc, nebo omezíme provoz, vyhrožuje šéf ČT, zatímco Fridrichová šije do vlády“. V první části rozebírá rozhovor Hospodářských novin s Dvořákem, v němž ředitel hovoří mj. o financování televize a také o jejím významu, který se ukazuje v dobách, jako je koronavirová pandemie. Expres.cz k tomu uvádí, že Dvořák „využil koronaviru k tomu, aby v budoucnu opět navýšil rozpočet“.

Když Dvořák zmiňuje, že kritici televize mlčí, protože ČT funguje dobře, podle autora si „přihřál polívčičku“. „V minulosti opakovaně čelil kritice za nehospodárné a nepříliš průhledné hospodaření veřejnoprávního média, a protože nejlepší obranou je v takových chvílích útok, vydal se v době koronaviru do boje,“ píše redaktor Vltavský.

Zaměstnanec Expresu.cz Dvořákova slova spojil s vyjádřením moderátorky Nory Fridrichové, kterou často kritizují právě zmiňované Parlamentní listy. Generální ředitel totiž uvedl, že televize, pokud nebude mít více prostředků, „omezí to, co dělá“, a podle Vltavského by měla začít právě u moderátorky. „Hvězda pořadu 168 hodin totiž nevynechá jedinou příležitost, aby se otřela o vládu. Klidně se ale pustí i do samotných koncesionářů, taková je to revolucionářka,“ píše Vltavský.

Fridrichová si na sociálních sítích dělala legraci z rozdílných názorů vládních představitelů na další postup v boji proti koronaviru. „Jinak teda je zjevné, že Vysoká škola života je navzdory karanténě v plném provozu a zejména kurs epidemiologie má zcela obsazené kapacity!“ napsala. A to Expres.cz komentuje následovně: „Vskutku svérázný způsob, jak si říci o víc peněz. Tím si rozhodně veřejnost, zákonodárce i vládu nakloní na svou stranu. Ti se budou chtít rozdat, jen aby měla Fridrichová a její družina ‚správňáků‘ dost peněz.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner