Babišův bulvár píše, že Novotný nechce být poslancem. Redaktor se opil, reaguje starosta

Instagram

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný | FOTO: Instagram

Na bulvárním webu Expres.cz, který patří premiérovi Andreji Babišovi, vyšel v pondělí text s titulkem „Novotný stáhl svou kandidaturu: Pochopil, že se poslancem nestane?“. Jenže celá věc má jeden háček: Autor textu si – ať už schválně, nebo omylem – popletl volbu prezidenta a volby sněmovní, takže pohřbil úplně jinou kandidaturu.

V textu se píše: „Mnoho povyku pro nic? ,Mohl bych tam krásně kumulovat funkce, navíc Řeporyje nikdy neměly poslance,‘ prsil se zprvu Pavel Novotný a pak se s vervou sobě vlastní vrhl do facebookové války s Janem Zahradilem. Ani ne dva týdny stačily řeporyjskému starostovi k tomu, aby pochopil, že se poslancem zřejmě nestane, a kandidaturu zase stáhl.“

Autor článku Lukáš Vltavský, který je známý svými účelovými texty proti Babišovým kritikům, svá slova dovozuje citacemi z facebookového statusu Pavla Novotného o tom, koho by ODS mohla nominovat do volby prezidenta v roce 2023.

ODS – Občanská demokratická strana bude mít nakonec svého nominanta, ale to nepřísluší oznamovat předsedovi MNV…

Zveřejnil(a) Pavel Novotný Oficiální dne Neděle 17. května 2020

 

Je zajímavé, že Vltavský z tohoto textu, kde je na prezidentské volby dokonce odkaz, usoudil, že z Novotného „slov je patrné, že se svou snahou se ,vmezeřit‘ do Sněmovny coby poslanec narazil“.

„Nikdy v životě bych nevěřil, že noviny vydají omylem informaci o mé rezignaci, protože redaktor ve spěchu přehlédl, že mluvím o tom, že nebudu překážet Honzovi Zahradilovi, který to asi zkusí jako kandidát na prezidenta… celou noc, co vím, iDnes a Expres oznamují titulkem, že nebudu kandidovat na poslance, nevím, proč si tam toho nikdo nevšiml doteď, nevím, co říkat lidem, co volají, asi se opil redaktor, nebo editor si dal tripa…“ reaguje na článek Novotný.

Expres.cz je bulvární web, který se naprosto nesnaží předstírat jakoukoli nezávislost. V posledních dnech se zastal ministryně financí Aleny Schillerové kvůli její angličtině, dlouhodobě útočil na spolek Milion chvilek pro demokracii i na jeho podporovatele, zejména na zpěváka Tomáše Kluse, naváží se do opozičních lídrů nebo do novinářů, kteří jsou kritičtí k majiteli webu Babišovi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner