Občanská demokratická strana se jasně postavila k výrokům Václava Klause mladšího. Někdo to oceňuje, někdo kritizuje. Avšak tím, kdo se rozhodl jasně postavit za kontroverzního poslance, je bulvární web Expres.cz z vydavatelství Mafra. Proč? Je to jednoduché – Andreji Babišovi, který je majitelem tohoto vydavatelství, by se rozklad ODS velice hodil.

Babišovi redaktoři na výše jmenovaném webu často bojují proti uprchlíkům, publikují „články“ svého majitele, které jsou poněkud odlišné od těch, které vycházejí například v Lidových novinách, případně útočí na známé osobnosti, které Babiše kritizují. A teď je čas podpořit člověka, který si přál, aby ODS vstoupila do vlády s hnutím ANO, a někoho, kdo ohrožuje poziti Petra Fialy.

Hned první text vyznívá jednoznačně: Klaus ml. je nejlepší, oblíbený a ostatní členové ODS jsou proti němu nuly. Autor cituje z Klausova facebookového profilu a vypadá to prostě a jednoduše jako idylka.

Jeden článek ale samozřejmě nestačí. A tak teď vznikl i další, nazvaný „Klaus ml. jako mistr odvážných výroků: Tady jsou jeho největší perly“. Autor si samozřejmě nemyslí, že Klaus někdy přehání nebo že se dokonce chová jako hulvát, naopak.

Dá se očekávat, že Expres.cz bude v celé věci pokračovat i nadále. V nezávislých médiích se často řeší manipulace Mf DNES nebo Lidových novin. Ovšem Expres.cz je Babišova velmi silná zbraň, která oslovuje úplně jinou cílovou skupinu – a je zjevné, že nyní se ji premiér rozhodl opět použít.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora