Babišův bulvární web: Zemanův stav je vážný a postupuje, shodli se lékaři

ČTK

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Webový portál Expres.cz, který patří do vydavatelství Mafra z holdingu Agrofert, píše o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, který vyvolal další otázky, když šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v Lánech pověřil sestavením vlády. Lékaři Jan Hnízdil, Martin Jan Stránský i Miroslav Macek se podle webu shodli na tom, že Zeman je ve velmi špatné kondici.

Zemanova indispozice byla úplně jasná. Někdo má za to, že příčinou byl alkohol, ovšem zároveň se může jednat o vážnou nemoc, která progresivně postupuje. Prezident působil, že je zmatený, nedokázal správně Babiše oslovit a nakonec mu tykal. Také se zjevně celou vahou opíral o pultík před sebou.

„Pohled na pana prezidenta u mne vyvolal smutek a lítost. Jeho zdravotní stav považuji za velmi vážný. Nemám tím na mysli jen potíže tělesné, ale především rozpad osobnosti, ztrátu sebereflexe. Sám už bohužel odejít nedokáže, odvolatelný není. Nepředpokládám, že by v tomto stavu zvládl další volební období,“ řekl pro Expres.cz Hnízdil.

Stránský uvedl, že veřejnost postupující Zemanovo chřadnutí vnímá. „Má obrovské problémy s rovnováhou, je tam deficit soustředěnosti, zpomalený pohyb a má, jak se říká i lékařsky, prázdno v očích,“ řekl.

Alkoholismus, kouření i cukrovka, to všechno je podle Stránského příčinou stavu, v němž by další volební období nemusela hlava státu vůbec zvládnout. „Jedná se ale o postiženého člověka zachváceného nezvratným procesem, který se bude bohužel stále zhoršovat,“ myslí si Stránský.

Macek zase napsal, že chápe, že se opije člověk, který má jmenovat premiéram Babiše. „Copak něco takového někdo zvládne za střízliva? Spíše má Alzheimera. Úplně zapomněl, že u minulé vlády tvrdě vyžadoval většinu 101 hlasu ve sněmovně,“ dodal.

Chcete číst i tištěnou verzi deníku FORUM 24? Nový magazín Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner