Webový portál Expres.cz, který patří do vydavatelství Mafra z holdingu Agrofert, píše o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, který vyvolal další otázky, když šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v Lánech pověřil sestavením vlády. Lékaři Jan Hnízdil, Martin Jan Stránský i Miroslav Macek se podle webu shodli na tom, že Zeman je ve velmi špatné kondici.

Zemanova indispozice byla úplně jasná. Někdo má za to, že příčinou byl alkohol, ovšem zároveň se může jednat o vážnou nemoc, která progresivně postupuje. Prezident působil, že je zmatený, nedokázal správně Babiše oslovit a nakonec mu tykal. Také se zjevně celou vahou opíral o pultík před sebou.

„Pohled na pana prezidenta u mne vyvolal smutek a lítost. Jeho zdravotní stav považuji za velmi vážný. Nemám tím na mysli jen potíže tělesné, ale především rozpad osobnosti, ztrátu sebereflexe. Sám už bohužel odejít nedokáže, odvolatelný není. Nepředpokládám, že by v tomto stavu zvládl další volební období,“ řekl pro Expres.cz Hnízdil.

Stránský uvedl, že veřejnost postupující Zemanovo chřadnutí vnímá. „Má obrovské problémy s rovnováhou, je tam deficit soustředěnosti, zpomalený pohyb a má, jak se říká i lékařsky, prázdno v očích,“ řekl.

Alkoholismus, kouření i cukrovka, to všechno je podle Stránského příčinou stavu, v němž by další volební období nemusela hlava státu vůbec zvládnout. „Jedná se ale o postiženého člověka zachváceného nezvratným procesem, který se bude bohužel stále zhoršovat,“ myslí si Stránský.

Macek zase napsal, že chápe, že se opije člověk, který má jmenovat premiéram Babiše. „Copak něco takového někdo zvládne za střízliva? Spíše má Alzheimera. Úplně zapomněl, že u minulé vlády tvrdě vyžadoval většinu 101 hlasu ve sněmovně,“ dodal.

Chcete číst i tištěnou verzi deníku FORUM 24? Nový magazín Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora