Babišův deník Metro avizuje demonstraci na Letné. Jenže v jiný čas

Pavel Hofman

Demonstrace na Letné | FOTO: Pavel Hofman

Do holdingu Agrofert premiéra Andreje Babiše patří také deník Metro, který se rozdává zdarma v Praze. Vydavatelství Mafra na svém webu deklaruje čtenost jednoho vydání na 488 tisíc čtenářů. V tom pátečním autoři shrnují, co se bude konat 16. a 17. listopadu a píše se zde i o demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii. Píše se tu, že se koná v sobotu od 16 hodin, jenže to není pravda, protest je svolán na 14:00.

V článku s titulkem „30 let svobodného státu se bude slavit i zábavou“ je mj uvedeno: „Do oslav se zapojí i o den dříve spolek Milion chvilek pro demokracii, který od 16 hodin pořádá další demonstraci na Letné. Demonstrantům, kterých se na poslední akci sešlo skoro 300 tisíc, vadí chování prezidenta Miloše Zemana a okolnosti kolem kauz premiéra Andreje Babiše.“

Autoři zde nepíší, že i jmenovaná tiskovina Andrej Babišovi patří, chyba je to ale pozoruhodná. Upozorňují na ni i sami zástupci Milionu chvilek. „Tohle je příloha dnešního Metra, Babišova listu, který se rozdává zdarma ve statisícovém nákladu. Píšou tam o demonstraci na Letné. Ale shodou okolností posunuli začátek až na 16:00, kdy už bude konec. Tak přátelé, my začínáme normálně ve 14:00, jak říkáme už dva měsíce. Dorazte,“ uvedli na svém facebookovém profilu.

Tohle je příloha dnešního Metra, Babišova listu, který se rozdává zdarma ve statisícovém nákladu. Píšou tam o…

Zveřejnil(a) Milion chvilek pro demokracii dne Pátek 15. listopadu 2019

V denících Andreje Babiše v minulých dnech vyšla inzerce na jeho facebookový profil, kde se podle zadavatele, jímž bylo hnutí ANO, dočteme pravdu přímo od Babiše, ale také příloha nazvaná Pravda o Agrofertu. Ta byla umístěna nejen do Metra či MF DNES, ale i do konkurenčních novin – do Blesku, Práva či Hospodářských novin.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner