Babišův deník Metro zcenzuroval kritická slova o svém majiteli

Režisér Vít Klusák prezentuje svoji práci. (žďárskýdeník.cz)

Režisér Vít Klusák prezentuje svoji práci. | FOTO: žďárskýdeník.cz

Deník Metro, který vydává vydavatelství Mafra patřící holdingu Agrofert, zcenzuroval kritická slova na adresu majitele, vicepremiéra Andreje Babiše. Padla v rozhovoru s režisérem Vítem Klusákem, který v jedné ze svých odpovědí uvedl, že Babiš se spolu s prezidentem Milošem Zemanem veze na vlně strachu k získání popularity.

Klusák na svém facebookovém profilu napsal:

„Tak jsem dal rozhovor deníku Metro, který vlastní Babiš. Hádejte, která věta z následující odpovědi vypadla.

Bývalý šéfredaktor Babišových Lidových novin István Léko (vlevo) na starší fotografii s bývalým prezidentem Václavem Klausem  (ČTK)

METRO: Jaký máte názor na vlnu nesnášenlivosti, která se poslední dobou šíří Českem. Opravdu se jako Češi tak moc bojíme uprchlíků či v tom vidíte víc?

KLUSÁK: Postoj národa nelze vyvozovat z internetových diskuzí, podle těch bychom byli na pokraji občanské války za čistotu české rasy. Troufám si tvrdit, že Češi jsou k jinakosti vlídnější a otevřenější, než jak se obecně soudí. Co mě děsí, je, jak se na té vlně strachu vezou čeští politici: místopředseda vlády Babiš s úsměvem na rtech zpochybňuje existenci koncentráku v Letech, prezident Zeman slaví 17. listopad na jednom pódiu s nenávistnými islamofoby. Místo, aby situaci zklidňovali a krotili nálady, které mohou vést k fatálním situacím, tak je umně využívají ke své popularitě, protože máločím se dá lid tak dobře ovládat jako strachem.“

V textu, který v Metru vyšel, však chybí celá otázka i odpověď – hovoří se zde o zpěváku Radku Bangovi, kapele Ortel i o nenávisti, která se v současné době šíří Českem, kritiku dvou vrcholných politiků zde ale nenalezneme.

screenshot-2016-12-15-14-55-01

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner