Babišův kandidát na prezidenta Robert Šlachta

ČTK

Robert Šlachta | FOTO: ČTK

V pondělních novinách Andreje Babiše, tedy v MF DNES a Lidových novinách, vyšlo nepředstírané PR pro plukovníka a odcházejícího policistu Roberta Šlachtu. Babišův oblíbenec by byl ideální osobou, která by mohla na Pražském hradě s podporou hnutí ANO zkusit nahradit prezidenta Miloše Zemana nebo v nejhorším alespoň aspirovat na post ministra vnitra. Mediální podpora je už zajištěna.

Martin Shabu v Lidových novinách vedl se Šlachtou obsáhlý rozhovor, kde policista nevyloučil budoucnost v politice, v MF DNES zase vyšel text „Narkobaron z gymnázia, Šlachtův poslední úlovek“. Prostě, dámy a pánové, tohle je náš James Bond! Copak by hrdinu z akčního filmu nechtěl každý volič?

Pavel Hofman

Samozřejmě bude nutné se od Babiše tak trochu distancovat. Nic s ním přece společného neměl. Opravdu? Byl to právě Šlachta, kdo umetl krajně podezřelým zásahem na úřadu vlády v roce 2013 cestu hnutí ANO a protikorupčnímu běsnění. To jeho vinou se tehdy podařilo veřejnosti vnutit, že tady je jakási mafie, která ovládá stát.

Není to ale jen rok 2013. Když exministr vnitra Milan Chovanec rozhodl, že proběhne policejní reorganizace, Šlachta s Babišem a jeho médii na něj útočili, co to šlo. A plukovník poté odešel z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, aby zakotvil na teplém místečku v Celní správě.

Šlachta má jedno jisté – vždy mu bude nakloněna třetina médií (tedy ta Babišova) a pak také část těch, která fandí těm „hodným policajtům“, kteří nás zachraňují před korupcí. Že to byli ale právě tihle policajti, kteří dovedli největšího korupčníka přímo co čela státu, to už tak jasně nevidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner