Babišův kandidát na primátora má prý Harvard jako Bush. Ano, třikrát tam byl na kursu

ČT

Petr Stuchlík | FOTO: ČT

Všelidový premiér Andrej Babiš to opět na svém Facebooku v neděli rozjel. Sdělil nám: „Čau lidi, dneska začnu hlavně pro Pražáky. Tak snad se na mě vy ostatní nebudete zlobit 😉 Ale tohle říct musím. Vám všem. Je to důležité. Jsem rád, že Vám můžu představit Petra Stuchlíka. Petr je úspěšný muž v nejlepších letech. Má za sebou Harvard. Přesněji Harvard Business School. Tuhle nejstarší a nejuznávanější obchodní školu na světě absolvoval třeba i bývalý starosta New Yorku Mike Bloomberg nebo prezident George W. Bush. A samozřejmě by se jich našlo víc. Petr vybudoval z nuly firmu s miliardovým obratem. Fincentrum. Možná znáte. Možná i Vám zlevnili hypotéku nebo pojištění.“

V Česku ještě pořád po vyslovení Harvard může někdo mít smíšené pocity. Viktor Kožený byl taky „muž z Harvardu“. Získal tam ovšem bakalářský titul. Dnes sedí na Bahamách pod palmami a nikam nemůže, aby neskončil se značnou pravděpodobností před americkým nebo českým soudem. Ale bakalář je, to mu nikdo neupírá.

Jenže Stuchlík tam na univerzitě prošel několikatýdenním kursem, třikrát tři týdny a byl to manažerský kurs pro majitele firmy, kterému se na Harvardu zkráceně říká OPM. Může si sice říkat absolvent, ale nedělal žádné zkoušky, nepsal žádnou práci a nedostal žádný titul. (To je dnes snad skoro výhoda.)

Jistě užitečný pobyt, ale srovnat ho se studiem starosty New Yorku a amerického prezidenta není snad úplně na místě. A to netvrdíme, že George W. Bush nějak obohatil světovou akademickou elitu.

Pak byl ještě Stuchlík na Erasmu jeden semestr v Rotterdamu. A měl taky podíl ve firmě Fair Credit, která poskytuje krátkodobé půjčky s vysokým úrokem. Tak toho už se vzdal. To vlastně se studiem nijak nesouvisí. Ani nevíme, proč nás to napadlo.

Babiš nám ještě říká, že Stuchlík je „člověk s obrovským záběrem. Vyzná se v matematice, astronomii, miluje hudbu, umí pilotovat letadlo. Byl schopný svou firmu nejen vybudovat, ale provést ji těžkými obdobími a krizemi. Takového člověka teď v čele Prahy potřebujeme.“

Ještě tam chybí alchymie, ta by se v Praze taky hodila.

Vážně si Babiš myslí, že vyslovení slova Harvard je magické kouzlo? Pro Pražáky? Nevíme, nevíme, oni jsou nějací zpovykaní poslední dobou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner