Babišův komentátor Korecký se pohoršil nad opozicí. A brání šéfa zuby nehty

Miroslav Korecký v MF DNES (repro MF DNES a archiv F24)

Miroslav Korecký v MF DNES | FOTO: repro MF DNES a archiv F24

Andrej Babiš je velmi naštvaný a má problém. To se vždy pozná velmi snadno. Začne veřejně kňourat, házet vinu na druhé a mluvit slovensky. A vzápětí se do lítého boje zapojí mediální divizi holdingu Agrofert – noviny. Tentokrát se po neschválení nouzového stavu ozval komentátor MF DNES Miroslav Korecký, který jinak vystupuje v pořadu České televize 168 hodin, kde předstírá nezávislého pozorovatele.

Podle pana Koreckého za to, že ohledně prodloužení nouzového stavu nedošlo ke shodě, ba naopak, může fakt, že se blíží volby. V textu ani jedinkrát nepřipustí, že na vině je neschopná vláda a hulvátské chování premiéra Babiše, který s opozicí prostě a jednoduše nevyjednával, ač před televizními kamerami tvrdí něco jiného.

()

Když vládu v televizi kritizovala senátorka Miroslava Němcová, jediné, co o ní Korecký dokázal říci, je, že „23 let neopustila parlamentní budovy“. Stejně jako jeho chlebodárce totiž tak nějak pozapomněl, že toto „neopuštění“ znamená, že Němcovou těch třiadvacet let někdo volí a zjevně takových lidí není málo.

Do televizní diskuse byl pozván, aby hájil pozice vlády, Ondřej Veselý, místopředseda ČSSD. A mimochodem největší alibista v této straně, který si drží vlivný post šéfa zahraničního výboru sněmovny jen díky tomu, že je ČSSD s ANO ve vládě. Ovšem jak může, nenechá na vlastní vládě nit suchou. I tentokrát. Ačkoliv se sám žádného jednání nezúčastnil, neomylně označil za příčinu nedohody o prodloužení nouzového stavu premiérovu neschopnost,“ píše Korecký, který se tedy podle této logiky nějakého jednání zúčastnil, a proto může Veselého osočovat. Ale nebylo by divu, Andrej Babiš si státní správu a Agrofert plete, takže by jistě některého ze svých zaměstnanců na schůzky klidně vzal.

Premiér Andrej Babiš (ANO)  (ČTK)

Opozice ucítila slabost vlády a zbytněla ve dvou pragmatických koalicích. Ti opoziční politici, kteří nemají žádnou odpovědnost, si z pandemie udělali vítané bitevní pole v kampani. A nezastaví se před ničím. Ti, kteří nesou odpovědnost alespoň v krajích nebo obcích, se je snaží mírnit, ale bezúspěšně.“

Výše uvedený text je doslovnou citací z novin předsedy vlády. Jeden z důvodů, proč tento předseda vlády vlastní média. Jeho lidé totiž mezi občany šíří to, co potřebuje. Ačkoli MF DNES už moc lidí nebere vážně, ono to někde zůstane, ulpí a stádní efekt způsobí, že to další a další lidé budou opakovat.

Není jasné, proč dává tomuto komentátorovi neustále prostor Česká televize. Co ale jasné jednoznačně je, to je jeho rozhodnutí sloužit šéfovi do roztrhání těla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]