Babišův koronabyznys: politici ANO nakupují za státní peníze jeho dezinfekci

(ČTK)

FOTO: ČTK

Kdyby byla válka, přeorientoval by se chemicko-potravinářský kolos pana premiéra na výrobu munice. Protože byznys. Možná nejde o příliš velkou nadsázku. Jak to funguje v republice, je opět dokonale vidět na severu Čech, v „Babišově“ průmyslovém městě Lovosice.

Právě tady Babiš začal dezinfekci vyrábět, ve fabrice postavené z dotací, kde běžně zpracovává dotovanou řepku na příměs do paliva, kterou potom dodává za výhodných podmínek státu. Už to je kouzelné. Kromě toho je chemička Preol pro obyvatele Lovosic a okolních obcí známá především výrazným zápachem z výroby. No, a tento Preol začal vyrábět dezinfekci. Tu prodává obcím a veřejným institucím.

Může dezinfekci vyrábět, protože mu to dovolilo ministerstvo financí spadající pod Babiše. Jiné firmy takové štěstí neměly. Jako například několikrát zmiňovaný lihovarník Martin Žufánek. Ten chtěl dezinfekci vyrábět a rozdávat zdarma. Jenže celníci spadající pod Babišovo ministerstvo financí mu to zatrhli. Protože bude lepší, když lidé budou za dezinfekci platit Babišovi, než aby ji měli zdarma od dobrovolníků typu pana Žufánka.

Nákupem dezinfekce z Preolu se teď na svém webu chlubí město Lovosice. Jde o jednu prvních aktivit města od začátku krize. Lovosice řídí Babišovi lidé z ANO a komunisté. A tak čistě náhodou koupili dezinfekci od svého šéfa. Aby podpořili místního malopodnikatele, jak žertují lidé v Lovosicích. Někteří zastupitelé mají přímé napojení na místní chemičky Agrofertu, jiní tam přímo pracují, další jsou usazeni na ministerstvech ANO, a tak dále.

Vracíme se opět na začátek. Byznys. Lidé potřebují dezinfekci. Pan premiér ji začne vyrábět. Město ji za státní peníze nakoupí a rozdá ji lidem. Lidé jsou spokojeni, dostali dezinfekci zdarma. Lokální politici jsou spokojeni, dali lidem něco zdarma. Babiš je spokojený, našla se další cestička, kudy na jeho účty můžou putovat státní peníze.

A takhle si tady žijeme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články