Michal Vožda a jeho kolegové ze skupiny AUVA se v poslední době proslavili zejména tím, že navštěvují mítinky šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a konfrontují ho s nepříjemnými dotazy. Jenže kromě toho, že jim nadává sám Babiš a jeho zaměstnanci, se nyní objevily i nové problémy – Voždovi i ostatním kdosi po akci v Jihlavě začal vyhrožovat, a to tak, že k tomu používá i dceru Michala Voždy Natálku. Takové chování je ale za hranou, a tak se lidé ze skupiny AUVA rozhodli podat trestní oznámení.

Michale, podáváte trestní oznámení kvůli výhrůžkám. Kdy problémy začaly?

První problémy byly již na Babišově mítinku v Jihlavě. Tam se s námi setkal Daniel Mayer z hnutí ANO, manžel paní, která byla manažerkou Farmy Čapí hnízdo. Ten mi jako první začal vyhrožovat. Když jsem s tím konfrontoval jeho i pana Babiše, bylo mi řečeno, že „mě nezabijí, že se zabiju sám“.

Co bylo dál?

Doma na mě na Facebooku čekala zpráva z profilu nazvaného Filip X Zolostika. Byla o mé dceři, o tom, jak se obléká, a byla velmi vulgární. Šlo ovšem dobře poznat, že ten člověk ví, o koho se jedná. Pisatel kontaktoval i mého kolegu Martina Slavomila Kohouta – věděl, kde byl, co dělal, a byl opět velice sprostý.

Kontaktoval vás tenhle člověk už dříve?

Ano, psal i kolegyni Veronice. Ptal se jí, jestli nemá už doma dost problémů, a doporučoval jí, aby se věnovala jim. Má totiž doma tělesně postižené dítě.

Pořád jsou to ale výhrůžky na Facebooku. Máte nějaké další indicie o tom, že by vám někdo chtěl ublížit?

Za kolegou Martinem, o kterém jsem mluvil, přišel neznámý člověk a varoval ho, že se Babišovi nelíbí to, co děláme. Což ostatně dobře koresponduje s tím, co dnes (v sobotu 14. října, pozn. red.) zveřejnil Babišův tým na Facebooku – dotaz jedné paní, zda se Babiš bude mstít, až vyhraje volby. Zajímavé načasování, ne?

Co budete dělat teď?

Rozhodně půjdu na polici, podám trestní oznámení a uvidím, co bude dál. Rozhodně se ale nevzdáváme. Víme, že Babišovi vadíme, to je jasné. Vidí to všichni, kdo sledují naše videa a jeho reakce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora