Babišův marketingový tým se začíná rozpadat. Opustil ho klíčový expert

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se svým marketérem Markem Prchalem (ČTK/Hájek Ondřej)

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se svým marketérem Markem Prchalem | FOTO: ČTK/Hájek Ondřej

Tým Andreje Babiše (ANO) opustil několik měsíců po volbách expert na komunikaci a marketing Marek Hanč. I když nebyl moc vidět, pro hnutí bývalého premiéra byl důležitou osobou. O personálních změnách v hnutí ANO informoval deník Echo24

Konec v marketingovém týmu potvrdil jak Marek Hanč, tak samotné hnutí ANO. „Po 15 letech v politickém marketingu, oboru, kde jsme já i tým, kterého jsem byl součástí, dosáhli prakticky všeho, jsem se rozhodl, že je čas jít dál a uspět i v komerční sféře,“ řekl deníku marketingový expert.

()

Podle něj nastal čas na změnu a nový impuls. „Budu se teď plně soustředit na komerční komunikaci a budování týmu špičkových konzultantů pro české a zahraniční firmy v Hero & Outlaw a taky na mou rodinu, kterou jsem roky kvůli své práci zanedbával,“ dodal Hanč.

Skončit měl po dohodě s expremiérem a šéfem hnutí Andrejem Babišem. „Po vzájemné dohodě se v tuto chvíli domluvili na ukončení spolupráce,“ potvrdil deníku mluvčí hnutí ANO Martin Vodička s tím, že konkrétní důvod rozvázání spolupráce nezná.

Hanč radil například ministrům zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a Romanu Prymulovi, za úkol měl zlepšení komunikace během pandemie koronaviru. Většina lidí však o jeho práci vůbec nevěděla. „Máme pravidlo, že nemáme být vidět,“ prozradil marketingový expert webu Seznam Zprávy. „Jsem placený hnutím ANO, pomáháme ‚aňáckým‘ ministrům,“ vysvětloval loni Hanč.

Do svého životopisu si může Hanč napsat také práci pro Jaroslava Faltýnka. Ten se dokonce na sjezdu hnutí ANO v únoru 2017 chlubil Babišovi, že jeho ostrý projev proti sociálním demokratům napsal právě Hanč. Zachyceno to bylo kamerami a mikrofony České televize, připomínají Seznam Zprávy.

Než přišel Hanč do hnutí ANO, pracoval také pro pražské primátory z řad ODS Pavla Béma a Bohuslava Svobodu. Několik let byl dokonce členem ODS, připomíná deník. Hanč radil ale také pozdější primátorce za hnutí ANO Adrianě Krnáčové.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com