Babišův ministr Vojtěch: tři hodiny spánku, dvakrát na kapačkách

repro ČT

Exministr zdravotnictví Adam Vojtěch | FOTO: repro ČT

Ukazuje se, že působení ve vládě Andreje Babiše je ještě horší záležitost, než býval život kajícníka v klášteře. Spíš to připomíná pobyt v lágru. Prostě to jednoho odrovná. Nezdá se, že by geniální manažer Babiš naučil své podřízené, jak se normálně pracuje.

Server zivotvcesku.cz nám přinesl několik pozoruhodných výroků exministra zdravotnictví Adama Vojtěcha: „V době na jaře, kdy Česko zasáhla první vlna epidemie, tak to tak skutečně bylo, že jsem skončil dvakrát na kapačkách. Byla to doba velkého stresu. Spal jsem třeba dvě až tři hodiny. Člověk prakticky žil na ministerstvu. Končil jsem práci někdy v jednu ve dvě ráno a vstával v pět i dříve.“

FORUM 24

Člověk nemusí být odborník, aby mu došlo, že tu něco není v pořádku. Může se skutečně stát, že se někdo z pocitu odpovědnosti, stresu a v zaujetí úkolem dostane do stavu tunelového vidění, kdy už nevidí nic kolem sebe. Pak by bylo namístě, aby na to zareagovalo okolí, pokud možno šéfové, protože by jim mělo být jasné, že tohle k ničemu není. Tělo samo má svůj jazyk, a pokud už se organismus hroutí, není co řešit.

Jenomže Andrej Babiš je vyznavačem kultu nespaní a další se ho v tom pokoušejí napodobit. „Ministr Havlíček je nejpracovitější ministr, vstává dokonce o půl hodiny dříve než já. Vstává, myslím, ve čtvrt na pět,“ vykládal Babiš v létě v době, kdy české vlaky létaly z kolejí, ač k tomu nejsou určeny. Někoho napadlo, jestli by Havlíček neměl funkci ministra dopravy pustit.

Spánková deprivace vede k neblahým následkům, jako je ztráta bdělosti a pozornosti během dne. Když se to skutečně přežene, mohou se objevit halucinace, paranoia, odbývání životních potřeb a ztráta myšlenkové kontinuity.

Je zajímavé, že některé z těchto projevů u jistých členů vlády pozorujeme. Ve jménu národa a pro jeho dobro by bylo záhodno, aby tento neblahý životní styl na vyšších místech skončil. Když pomineme, že je to velmi nezdravé, je to také manažerské selhání. Prostě si někdo špatně organizuje práci, neumí ji delegovat, nebo na ni prostě nestačí. A když to někdo takhle vede na podřízené pozici a nikdo s tím nic nedělá, je to ukázka neschopnosti jeho šéfa. Ano, tím teď myslíme Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner