Babišův muž mluví o ANOsektě a nechce dál podporovat „dotačního zloděje“

FB K.Skotáka

Karel Skoták | FOTO: FB K.Skotáka

Členové hnutí ANO zatím většinou stáli za svým vůdcem za každých okolností. Nikdo si ani nedovolil Andreje Babiše kritizovat, nebo dokonce veřejně prezentovat své názory. Jak se ovšem zdá, některým „aňákům“ už s trestně stíhaným politikem došla trpělivost. Nebo možná jen konečně prokoukli, co je český premiér zač. Mezi revoltující politiky se nyní přidal i Karel Skoták, člen komise pro školství, vzdělávání a demografii na Karlovarském magistrátu.

Mladý muž se o svém rozhodnutí rozepsal na Facebooku. Podle svých slov měl poslední měsíce hodně o čem přemýšlet, ale již nějakou chvíli byl rozhodnut, že je nutné ANO opustit.

„Těšilo mne i bavilo, slýchat poslední dobou od spousty svých přátel a známých hlášky typu: „Super, už jsi zjistil jakej je to zloděj,“ nebo „Jsem pyšná, že se ti v tý kebuli konečně rozsvítilo, každej dělá chyby,“ nebo třeba od mamky a táty „Věděli jsme že nejsi hloupej, že ti to jednou dojde a přijdeš na to,“ popisuje Skoták ve svém příspěvku na sociální síti.

Minulé úterý se definitivně rozhodl a odešel. Konec v ANO provázela i písemná rezignace na post v komisi na magistrátu v Karlových Varech. Konkrétní odůvodnění nechtěl Skoták na Facebooku moc řešit, přesto mu to nedalo a některé důvody uvedl.

„No uznejte, mám já na svůj ksicht dál podporovat trestně stíhaného a soudně uznaného StBáka, dotačního zloděje a daňového podvodníka který lže jak když tiskne, a každý už to musí dnes vidět?“ píše mladík, který proti Babišovi protestoval i na obří demonstraci na Letné.

Jedná se ovšem i o důvody ryze politické. „Špatná politika ANO jako celku, zvyšování státního deficitu, zvyšování daní, byrokratická zátěž – i když agent Bureš sliboval, jak to nikdy neudělá. Pak taky absence jakéhokoliv programu, protože festival drahého marketingu a populismu bez koncepce, není program,“ vysvětluje dnes už bývalý babišovec.

Nekompromisní je však i k těm, kteří stále neprohlédli, že je majitel hnutí ANO vodí za nos. „Co si budeme povídat, mnozí voliči a fandové ANOsekty agenta Bureše jsou schopni Vám s vážnou tváří tvrdit pomalu cokoliv, jenom proto, aby mu jakože pomohli. Leckdy jsem žasnul z debaty s nimi, že v „kampani“ proti němu už stojí i Marťani,“ vzpomíná Skoták na své zážitky.

Když na svém instagramu začal publikovat názory, které se lidem, souznějícím s politikou Andreje Babiše, nelíbily, začali mu vyhrožovat. „Já chvíli přemýšlel, co budu dělat, a vyšlo mi, že hlasitě rezignovat a odejít, bude to nejlepší co můžu udělat,“ vysvětluje své kroky Skoták.

„Chtěl jsem ale být slušný, neosobní a neútočný, ale oni (sektáři) mě za tento krok začali zákeřně pomlouvat a špinit a hrubě urážet, a dokonce jim není trošku hnusné, se otírat i o mé rodiče, musím se tedy bránit,“ má jasno bývalý člen ANO, kterého mrzí, že neposlouchal, když mu jiní v minulosti radili.

Ve svém facebookovém příspěvku také skvěle vystihl, jací lidé se do ANO hlásí. „Je to je soubor sektářů, bez politického ukotvení, přesvědčení nebo názoru, kteří tam nalezli z různých stran, a kterým jde jen o moc a prachy, pro které udělají lecjakou prasárnu,“ shrnuje Karel Skoták své působení v Babišově hnutí. Nebo sektě?

Dokáží se stejně zamyslet i další členové ANO, nebo se budou stále bát svého vůdce a ve skrytu duše doufat, že na ně dojde a jednou také udělají velkou politickou kariéru?

Poslední 2-3 měsíce, jsem měl hodně o čem přemýšlet, až jsem se před měsícem pevně rozhodl. Stejně tak, jsem dost…

Zveřejnil(a) Karel Skoták dne Úterý 6. srpna 2019

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner