Babišův nohsled Komárek útočí: Předseda ODS Fiala je chudák

Eric Drooker

Mediální ochránce Andreje Babiše má zřejmě za nový úkol bránit čest elektronické evidence tržeb. Martin Komárek se na sociální síti rozčílil i na předsedu ODS Petra Fialu, který přijetí zákona o takzvaných registračních pokladnách ostře odmítá. Komárek, jež se za každou cenu snaží získat oblibu a respekt svého šéfa, tak neváhal označit lídra opoziční strany za chudáka a naráží i na Fialův profesorský titul.

Komárkova snaha jakkoliv ovlivňovat dění v hnutí ANO je očividná. Poté, co bývalého novináře a svého kritika obrátil Babiš na správnou víru, Komárek v zájmu věci bojuje za plány svého šéfa jako lev. Vesměs jsou to však pouze slova, která napíše na facebookovém profilu. Přímá konfrontace s lidmi, které kritizuje, totiž není Komárkovi vlastní. Po kritice Miroslava Kalouska teď přišel na řadu předseda ODS.

„Nesouhlasíte s registračními pokladnami? Pomozte nám je zastavit!“ Píše Petr Fiala na sponzorované stránce ODS. Chudák malej!,“ útočí na opozičního politika Komárek. „On už je tak švorc, že musí zastavit i svou registrovanou pokladnu. A ani to pan profesor neumí, takže mu s tím musíme pomoct,“ dodává.

komarek fiala

Babiš není řemeslník

Komárek se snaží zlehčit situaci kolem zavádění elektronické evidence tržeb, na které trvá ministr Babiš. Bez ohledu na fakt, že spoustu drobných živnostníků zavedení EET zřejmě bude stát živobytí, Komárek ctí jasnou rétoriku, kterou používá ANO a Babiš. Ten podle neúspěšného kandidáta na místopředsedu hnutí nemá na odhlasování zákona žádný osobní úmysl a už vůbec by prý z něho neprofitoval. „Vůbec nemluvím o tom, že Andrej Babiš podniká v hotelnictví a maloobchodě zcela okrajově a na řemeslo se taky asi jen tak nedá,“ vysvětluje bývalý novinář.

Eric Drooker

Ocením toho, kdo dokáže zneužít data z EET

Jak tvrdí Komárek, data, která budou muset odevzdávat živnostníci, jimž to nařídí zákon, se nedají ani zneužít. „Strach z takzvaného šmírování je fáma. Neexistuje žádný myslitelný způsob, jak by mohlo odesílání údajů o transakcích ohrozit soukromí nebo něčí obchody. Kdo ten způsob vymyslí, ať ho sem napíše a já ho ocením,“ vyzývá politik. Zároveň vysvětluje, že se nejedná o žádné pokladny, a proto si z Petra Fialy dělá legraci. „Stačí jakékoli zařízení připojené k internetu a jednoduchá tiskárna. Odhadované náklady do 5000 Kč,“ propaguje Komárek slova svého šéfa, jež byla už několikrát fakticky vyvrácena.

Eric Drooker

O Faltýnkovi nic nevím

Na dotaz, zda se mu nezdají divné kauzy okolo Radmily Kleslové a Jana Faltýnka, tedy nejbližších spolupracovníků Andreje Babiše, odpověděl Komárek stručně. „Paní Kleslová rezignovala a o případu pana Faltýnka nic nevím,“ napsal na svůj facebookový profil. Vypadá to, že Komárek vůbec netuší, co se kolem něj děje, nebo už je tak pohlcen demagogií a populismem, které vytváří Babišovo hnutí, že už mu ani nevadí působit před lidmi komicky. Jeho výroky totiž skutečně nejde brát vážně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]