Babišův ostudný rozhovor v Mf DNES ukázal, co si premiér myslí: KSČM je demokratická

MF DNES

Majitel Mf DNES a zároveň předseda vlády Andrej Babiš pravidelně poskytuje rozsáhlé PR rozhovory svým novinám, tentokrát se tak stalo poprvé od chvíle, kdy jeho kabinet získal důvěru.

Dozvíme se v něm mnohé hned o několika tématech: Babiš je spokojen, že má konečně důvěru. Opozici jde jen o to, aby ho urážela – hlavně Miroslavu Kalouskovi. Redaktor Petr Kolář zapomněl Babišovi připomenout, že to byl on, kdo křivě přísahal na zdraví svých dětí.

repro mf dnes

Dalším tématem je to, že Babiš si rozhodně nebude komplikovat vztahy s prezidentem Milošem Zemanem. Hned proto oznámil, že sociální demokracii zradí znovu a na post ministra zahraničí už nenavrhne Miroslava Pocheho, ač si to přeje předseda sociální demokracie Jan Hamáček.

Babiš si Kolářovi stěžuje, že dávno mohl mít pravicovou vládu, kdyby s ním šla do koalice ODS, nebo vládu s Piráty a STAN, protože „to nejsou tradiční strany“. Tudíž všichni jmenovaní jsou zodpovědní za to, že vládu podporují komunisté a je levicová. A – není jasné, jak se to mohlo stát – redaktor Mf DNES zapomněl premiérovi říci, že důvodem je trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Ale to nejdůležitější, co v rozhovoru je, se dozvídáme už v titulku: „KSČM je přece dneska demokratická strana. Lidi ji volí, jsou ve Sněmovně.“

Ano, už je líp.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner