Babišův píárista Hanč ztrácí nervy. Ať sundá kameru, nebo nic nebude, hrozil novinářům

Píáristé Andreje Babiše Vladimír Vořechovský (vlevo) a Marek Hanč  (Zbyněk Pecák)

Píáristé Andreje Babiše Vladimír Vořechovský (vlevo) a Marek Hanč | FOTO: Zbyněk Pecák

„Sundejte tu kameru! Kameru dolů! Buďto máte den s ministrem, nebo nepojedete nikam. Myslím to smrtelně vážně. Ať sundá tu kameru a nenatáčí nás tady. Nebo to Kladno nebude!“ Takhle nastoupil Babišův dlouholetý píárista Marek Hanč na novináře serveru Seznam Zprávy. Kamera štábu totiž Hanče zabírala. A ne jen tak někde, nýbrž v blízkosti ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Hanč měl důvod k nervozitě. Dostal od Babiše úkol, pomoct Prymulovi s komunikací. Obsluhoval mu twitter, točil s ním videa. Jenže s tím je konec.

Prymula končí. Stejně tak jako jeho předchůdce Adam Vojtěch. Oba politiky spojuje mimo jiné to, že je Hanč dostal od Babiše na starost. Oběma politikům se měl starat o komunikaci, psát jim projevy a budovat mediální obraz. Moc se nevyznamenal. Vojtěch neslavně skončil a měsíc po něm i Hančův další úkol. Prymula odchází z ministerstva s ještě větší ostudou. Na tiskovce se vymlouval neuvěřitelně trapně. Tragická vizitka Marka Hanče.

Marek Hanč, Marek Prchal a Vladimír Vořechovský jsou pro Babiše stěžejní postavy. Starají se mu o sociální sítě. Píší mu projevy, posty, Čaulidi, vymýšlejí předvolební hesla. Prchal prý sepsal i předvolební brožuru, pod kterou je podepsaný Babiš. Samotný Marek Hanč má za sebou kromě uvedených dvou nepříliš vydařených zakázek také další „zajímavé“ kousky. Pracoval pro Adrianu Krnáčovou, kdysi také pro Pavla Béma nebo Bohuslava Svobodu. Když byla ODS na vrcholu, byl Marek Hanč členem ODS. Když se vyhoupl Babiš, pracuje pro Babiše.

A teď pár otázek. Jak si může člověk, který nepracuje na ministerstvu zdravotnictví, dovolit vyhrožovat novinářům, že jim zakáže akci s ministrem? Jak se těmto lidem usíná s pocitem, že drží u moci neschopného estébáka, který dovedl zemi do takto šíleného stavu? A kdo s touto partou bude chtít pracovat za rok?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]