Babišův plán vychází dobře. Nepohodlní policisté končí, ti prověření slaví

Bývalí policisté ÚOOZ Robert Šlachta a Jiří Komárek (ČTK)

Bývalí policisté ÚOOZ Robert Šlachta a Jiří Komárek | FOTO: ČTK

Další komplikace při absolutním ovládnutí policie Andrejem Babišem je odstraněna. Dneškem totiž ve funkci šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů končí Michal Murín, muž, kterého nutně potřeboval odstranit premiér v demisi a jasně mu to posledních několik týdnů dával znát. Jako bonus se dnes také „očistil“ jeden z údajně elitních policistů Jiří Komárek, kterému soud zrušil podmínku.

Je až úctyhodné, jak se podařilo spojit dvě tak pro Babiše důležité události do jednoho dne. Při stále probíhajícím nekonečném jednání o vládní koalici s ČSSD si tak může předseda hnutí ANO odškrtnout alespoň jeden bod ve svém mocenském plánu.

A to dokonce bod z nejdůležitějších. Ovládnutí GIBS, když už komise pro jeho kontrolu je pod dohledem člena ANO, je pro premiéra a jeho rodinu velmi důležité. Je totiž velmi pravděpodobné, že když bude v čele inspekce stát předem dobře vybraný a prolustrovaný člověk, může nastat velký zvrat v kauze Čapí hnízdo.

Jaromír Soukup se zase mstí. Tentokrát Danielu Křetínskému (repro youtube.com)

Vzhledem k tomu, že se spekuluje i o odchodu policejního prezidenta Tuhého a dokonce i vyšetřovatele možného dotačního podvodu Nevtípila, nebyla by už žádná vůle rodinné sídlo Andreje Babiše zkoumat. S tím má spojitost i dnešní výrok soudu ohledně Jiřího Komárka.

Bývalý detektiv, který má neoblomného zastánce v Robertu Šlachtovi, tedy oblíbeném policistovi premiéra v demisi, může v celé kauze sehrát ještě důležitou roli. Pokud by se totiž bývalý šéf ÚOOZ stal například policejním prezidentem, o čemž již dlouho sní, určitě by si vzpomněl i na svého kamaráda, který, po dnešku beztrestně, označil současného šéfa policistů za vynašeče informací.

Celá mozaika se kupodivu dokázala spojit v jeden den, který si může Andrej Babiš zapsat do diáře červeným písmem a označit jej jako úspěšný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]