Babišův poslanec Kolovratník se chtěl zastat šéfa. Místo toho se ztrapnil

Eric Drooker

Poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník chtěl bránit premiéra Andreje Babiše, jehož firmu znovu prošetřuje policie – tentokrát kvůli daňovým únikům. Holding Agrofert měl platit obrovské částky za reklamu Farmě Čapí hnízdo. A Kolovratník, který je místopředsedou hospodářského výboru sněmovny, ukázal, že vůbec nechápe některé důležité pojmy.

Kolovratník na Twitteru reagoval na novináře Františka Lutonského, který článek o policejním vyšetřování sdílel. “Nějak mi to nevychází. Když ty částky odešly z jedné firmy do druhé – tak v té druhé stejně musely být zaúčtovány jako zisk. A z něj odvést daň. Můžete to, prosím, vysvětlit?” ptal se Kolovratník.

Na to mu odepsal mj. šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. “Promiňte, pane kolego, ale jaký je rozdíl mezi pojmy ,příjem‘ a .zdaněný zisk‘, si račte vyhledat sám. Na tom hospodářském výboru sněmovny musí být docela veselo…”

A strhla se další vlna reakcí. Kolovratník se snažil obhájit sám sebe, ale slovy jeho kolegy z SPD poněkud “zabrušoval”. Lidé mu připomněli, že samozřejmě i jiné firmy jsou čas od času ze zadávání fiktivní inzerce podezřelé, žádnou z nich ale nevlastní premiér, případně ministr financí.

Jedna odpověď za všechny: “Netusil jsem ze je tohle parodický účet. Nikdo nemůže byt přece tak mimo a stát se poslancem.”

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]