Babišův poslanec Kolovratník útočí na Noru Fridrichovou. Žoviální tón, urážky a překrucování

Poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník  (ČTK)

Poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník | FOTO: ČTK

Poslance hnutí ANO Martina Kolovratníka poněkud rozladilo, když od redaktorky České televize Zuzany Černé dostal nepříjemné otázky. Neodpověděl na ně a později si stěžoval, že na něj Černá „pokřikovala“. Její kolegyně Nora Fridrichová ovšem zveřejnila video, které jasně ukazuje, jak Kolovratník od rozhovoru utekl. A co na to poslanec Andreje Babiše? Začal Fridrichovou pomlouvat a urážet přesně tak, jak to mají někteří lidé z ANO v čele se svým předsedou ve zvyku.

Spor novinářky s poslancem za ANO spočíval v otázce týkající se výskytu migrantů v České republice a toho, že se migrace opět stává tématem voleb. Fakt, že Babiš a jeho lidé budou údajnými migranty opět strašit, protože už jim mnoho dalších témat nezbývá, to čekáme všichni. Daleko více zarážející je ale Kolovratníkovo buranské chování k novinářkám, které dělají svoji práci.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Tak například starosta Pavel Novotný Kolovratníkovi v diskuzi napsal, že „Nora je k*áva“. Zástupce občanů poslanec Kolovratník mu ale neodpověděl, že takto se o dámě nemluví, i kdybychom s ní stokrát nesouhlasili, ale Novotnému za jeho urážky neoblíbené redaktorky ještě poděkoval.

V dalších tweetech Kolovratník o Fridrichové píše jako o „princezně Xeně“, případně o obou zmiňovaných redaktorkách hovoří jako o „děvčatech“. A nakonec v odpovědích dalším účastníkům diskuze několikrát napíše, že novinářka měla „jasné zadání“. Takže ano, Kolovratník utekl od rozhovoru, odmítl říci, proč se zase migrace stává tématem voleb, ačkoli zde žádní migranti nejsou, ale novinářka měla zadání. Je pochopitelné, že v hnutí ANO a v přidružených organizacích typu Mafra se na zadání pracuje, a tak si pan Kolovratník nejspíše myslí, že to tak chodí všude, ale i to je vedlejší. Stejně jako fakt, že na sociálních sítích aktivní poslanec opovídá všem, zejména pokud Fridrichovou také urážejí, ale že by řekl, proč jeho šéf někoho opět straší „cizáky“, to už bychom chtěli moc.

Je naprosto skandální, jakým způsobem poslanec s novinářkami mluví. Trapně žoviální tón, arogance a překrucování toho, co se skutečně stalo. Kolovratník navíc dobře ví, že Nora Fridrichová je častým terčem dezinformačních médií, a sám jim podobnými vyjádřeními nahrává.

Je smutné, jak hluboko jsme klesli a jaké chování u poslanců tolerujeme. Nejen že se už dávno neodstupuje, když se objeví nějaký problém, ale když se někdo chová jako buran a hulvát, je to vlastně norma. Logicky – sprosté chování známe od prezidenta i premiéra, takže ani jejich spřátelení poslanci nejsou jiní. Přesto je zarážející to ticho, které kolem chování lidí typu Martina Kolovratníka vládne. Doufejme, že na podzim přijde změna a v poslanecké sněmovně budou občany reprezentoval lidé, kteří s ostatními veřejně nehovoří způsobem, který se hodí tak možná do zařízení čtvrté cenové skupiny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]