Babišův postoj ke Koudelkovi ukazuje jeho zbabělost, říká Bělobrádek

Pavel Bělobrádek  (ČTK)

Pavel Bělobrádek | FOTO: ČTK

Situace kolem ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelky vyvolává řadu otazníků. Například není zcela jasné, proč premiér Babiš neřeší setrvání nebo konec šéfa kontrarozvědky na vládě, ale chce ho probírat na sněmovním bezpečnostním výboru. Podle Pavla Bělobrádka to poukazuje na Babišovu neschopnost.

Předseda Stálé komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby se k situaci kolem Michala Koudelky vyjádřil v pořadu Interview ČT24. Upozornil třeba na to, že je to pouze vláda, kdo je zodpovědný za jmenování šéfa BIS. 

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

„Je velmi, velmi nepříjemné a řekl bych až skutečně na pováženou, aby se ředitel tajné služby stal nějakou obětí politických hrátek, nějakého politikaření, to bych považoval za skandální a za věc, která ohrožuje samozřejmě i nepřímo bezpečnost obyvatel ČR,“ řekl Bělobrádek ve veřejnoprávní televizi.

Podle bývalého šéfa lidovců je zvláštní, že se výběr Koudelkova nástupce či jeho setrvání ve funkci řeší na poslední chvíli. „Buď pan plukovník Koudelka je ředitelem, kterého vláda chce, tak nechť ho potvrdí, nebo ho nechce, tak nechť ho odvolá a dá někoho jiného,“ myslí si Bělobrádek, který se nedomnívá, že by mohl současného šéfa BIS nahradit někdo lepší, protože o nikom takovém neví.

Projednávání situace v kontrarozvědce na bezpečnostním výboru sněmovny, jak chce po setkání s prezidentem předseda vlády, Bělobrádek nepovažuje za správné řešení. „Já to beru jako zbabělost. Protože zodpovědnost za jmenování a odvolání, kompetenci, má pouze vláda. A pokud by pan Babiš chtěl tímto způsobem nějak manévrovat, tak to je spíš výraz jeho bezradnosti a neschopnosti než toho, že si chce se všemi popovídat,“ sdělil poslanec KDU-ČSL.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]