Babišův požadavek na vyhazov redaktorů ČT je nehoráznost, říká Kupka

Eric Drooker

Andrej Babiš se obrátil na Radu České televize s požadavkem, aby přijala vůči redaktorům, kteří se věnovali jeho problémům s dluhopisy a nebývalému střetu zájmů, „odpovídající opatření, včetně odpovídajících opatření pracovněprávních“.

Tato reakce ministra financí na pořady 168 hodin a Reportéři ČT, které se věnovaly dluhopisové kauze, rozlítila místopředsedu ODS Martina Kupku. „Babišův požadavek na „vyhazov“ nebo postih nepohodlných redaktorů je naprostá nehoráznost,“ řekl opoziční politik. „Pokud takto vystupuje vůči redaktorům ve svých vlastních novinách, respektive v novinách koncernu Agrofert, je to na pováženou, pokud chce něco takového zkoušet vůči veřejnoprávním médiím, je to zcela nepřijatelné,“ varuje před nastalou situací Kupka.

Na výsledky vyhrocené situace je přední člen ODS velmi zvědavý. „Pevně věřím, že se bude Rada ČT podání pečlivě věnovat a zveřejní jak své závěry, tak shromážděné důkazy,“ doufá. „Sice ji asi čeká podobný soud, jakého se z úst Andreje Babiše dočkala parlamentní vyšetřovací komise přesně před týdnem. Udělat to ale musí. Teď je ve hře skutečná nezávislost České televize,“ upozorňuje Martin Kupka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner