Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl je známý tím, že je velmi oddaný majiteli jím vedených novin, premiérovi Andreji Babišovi. Dorazil do Partie TV prima, aby i tam Babiše – a hlavně ministryni spravedlnosti Marii Benešovou hájil. A vůbec mu nevadilo, že při tom lhal.

Plesl si lež evidentně připravil dopředu. Komentátora Radka Kubička konfrontoval s deníkem Právo z roku 2012, ve kterém se psalo o tom, jak premiér Petr Nečas odvolal Jiřího Pospíšila. A pak se Kubička zeptal, koho Nečas udělal jeho nástupcem.

„Blažka?“ zeptal se Kubičko, který si správně vzpomněl, že dalším ministrem spravedlnosti byl právě Pavel Blažek z ODS. Byl jmenován 3. července 2012 a skončil o rok později. Jenže to by se Pleslovi nehodilo, a tak se do Kubička pustil.

„Kdyby sis to pamatoval, používal jsi historickou paměť, nemohl bys říkat, že standardní politické strany jmenovaly své straníky. Byla to paní Daniela Kovářová,“ tvrdil Plesl. Je to však lež. Kovářová byla ministryní spravedlnosti ve vládě Jana Fischera v letech 2009-2010.

Plesl chtěl prostě ukázat, že si „nikdo nic nepamatuje“, aby se zastal svých chlebodárců. Moderátorce TV Prima to bylo evidentně jedno, její příprava byla zjevně nulová. Nejenže je ostudné zvát do vysílání zaměstnance holdingu Agrofert, ale nezarazit je při jasné lži, to už je vrchol.

Šéfredaktor MF DNES se později Kubičkovi omluvil, jen těžko si ovšem lze představit, že by omluva měla stejný dopad jako jeho slova pro diváky TV Prima.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora