Babišův šéfredaktor tepe poměry u konkurence. Před ním slušní novináři doslova prchali

Bývalý šéfredaktor Babišových Lidových novin István Léko (vlevo) na starší fotografii s bývalým prezidentem Václavem Klausem  (ČTK)

Bývalý šéfredaktor Babišových Lidových novin István Léko (vlevo) na starší fotografii s bývalým prezidentem Václavem Klausem | FOTO: ČTK

V pátečních Babišových Lidových novinách exceluje Babišův šéfredaktor István Léko: „Mimochodem, policejní reorganizace už má první oběť. Noviny miliardáře Zdeňka Bakaly, amerického finančníka českého původu žijícího ve Švýcarsku, opouští řada renomovaných redaktorů. Důvod: cenzura rozhovoru s podnikatelem Radimem Jančurou, který si v interview dovolil reorganizaci policie tvrdě kritizovat a pojmenovat motivy dotčených politiků. Novináře, kteří se po zásahu do textu rozhodli odejít, lze pochopit. Bakalu také chápeme, se současným vedením sociální demokracie ho spojuje jeho životní deal: privatizace OKD. Poučení pro všechny: krýt záležitost, které veřejně tleská temná síla, se nemusí vždy vyplatit. Samozřejmě, netýká se to týdeníku Respekt, jehož redaktoři, přestože od Bakaly berou plat, v kauze policejní reorganizace velmi přesně popisovali realitu.“

Tak za prvé, mluvit o odchodu redaktorů v novinách, odkud od října 2013 odešla už spousta redaktorů, protože v něčem podobném odmítali figurovat (já neodešel, já tam jenom přestal psát, nebyl jsem tam zaměstnaný), je skutečně chucpe.

Za druhé, je moc fajn, že pan Léko explicite z kritiky vyjímá Respekt. Je to jen potvrzení, že tým pana Léka a tým pana Taberyho patří do jednoho společného pytle: svoji k svému a vždy podle pravdy, jak říkal Palacký.

A za třetí, titulek Lékova komentáře „Temná síla oslavuje. Má co“ by moc slušel celkovému zhodnocení spanilé jízdy babišovských novinářů od října roku 2013. Jen by se slušelo dodat: Ještě není všech dnů konec. Nejásejte předčasně, babišáci, pro nás ostatní jde o to, vytrvat a nevzdat to. Tohle poslední je ovšem licence, pan Léko to „Temná síla oslavuje“ přirozeně nepsal o sobě.

Glosa vyšla v internetovém politickém zápisníku Bohumila Doležala Události.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]