Babišův šéfredaktor veřejně urazil předsedu Pirátů. Obvinil ho z užívání drog

Piráti

Ivan Bartoš | FOTO: Piráti

Šéfredaktor Babišovy MF DNES Jaroslav Plesl obvinil na sociálních sítích předsedu Pirátů Ivana Bartoše z toho, že „hulí“. Šéf opoziční strany se proti příspěvku veřejně ohradil a vyzval jej k omluvě. Plesl nereagoval.

Podle očiček to vypadá na takový to karanténní rekreační hulení od rána do večera,“ napsal Plesl na svůj facebookový profil a příspěvek nasdílel jako veřejný – takový, aby jej mohl vidět každý další uživatel.

Ivan Bartoš zareagoval přímo na Pleslově profilu výzvou k omluvě: „Co kdybyste se omluvil. Psychotropní látky neužívám a nepiju šest let ani alkohol. Spíš vaše vizitka, úroveň vyjadřování šéfredaktora MF DNES, je politováníhodná a velice smutná…“ napsal.

Pavel Hofman

Předseda Pirátů se k věci vyjádřil i na svých sociálních sítích, kam umístil screenshot Pleslova příspěvku. „Když šéfredaktor média v Babišově holdingu v den projednávání nouzového stavu zaútočí pomluvou na předsedu opoziční strany. Pane šéfredaktore, já nehulím, neužívám psychotropní látky a nepiji alkohol. Včera jsem pracoval od 6:30 do 23:00. A podobně je tomu často,“ napsal Bartoš.

Noviny pod vedením Jaroslava Plesla útočí často jak na opozici, tak na další Babišovy kritiky. Za všechny lze zmínit karikaturu majitele společnosti Seznam Iva Lukačoviče, která vyšla poté, co server Seznam Zprávy přinesl informace o únosu Andreje Babiše ml. na Krym. MF DNES Lukačovičovi tehdy otevřeně vyhrožovala zveřejněním informací z jeho soukromí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner