Babišův střet zájmů už potvrzují i ti, od nichž to nečekal. Jaká bude jeho pomsta?

Andrej Babiš (ATEO)

Andrej Babiš | FOTO: ATEO

Každý, kdo není omámen sliby o lepším Česku, nebo nedostává od Andreje Babiše peníze za jakoukoliv službu pro něj, ví, že premiér má střet zájmů. Nějak se ovšem nesluší o tom mluvit nahlas, nebo dokonce na to poukazovat v médiích. Kdo začne upozorňovat na Babišovy rejdy, je hned označen za rozvraceče státu, nebo nedemokrata, který neuznává výsledky voleb. Přitom jde o úplně něco jiného, což si postupně začínají uvědomovat i některé úřady. Samozřejmě do té doby, než jim bude „doporučeno“, aby svého snažení zanechaly.

Posledním odvážným je zatím Městský úřad v Černošicích, který dal jasně najevo, že má Babiš evidentní střet zájmů. A to se zabýval pouze premiérovým vlastněním a ovládáním médií. Ránu od úřadu, který má na starost Průhonice, v nichž majitel hnutí ANO nejen žije, ale směřuje sem své aktivity i investice, premiér určitě nečekal.

Jako vždy musel Babiš začít používat svá oblíbená prohlášení o politické objednávce, své jasné nevině a chyběla už jen zmínka o kampani. Komu tohle však chce ještě vyprávět? To, že diktuje médiím, dokonce nejen těm, která vlastní, je tak okaté, že už o tom může pochybovat pouze slabomyslnější člověk.

Lenka Zlámalová (Pavel Hofman)

Je však smutnou pravdou, že současný volič, který se rozhoduje mezi ANO, KSČM a SPD, vůbec nemá zájem o nějaké dodržování pravidel, morálku, nebo politickou kulturu. Zajímá ho pouze to, kolik dostane od státu peněz a kdo je oním dobrodincem, který to zařídil se dozví z médií. Především pak z těch, na něž dokáže Andrej Babiš vyvinout dostatečný tlak, aby výstupní informace vyzněla přesně tak, jak si přeje pan premiér.

Proč by takovému voliči, který má své starosti a každá stovka, nebo sleva mu udělá radost, měl vadit nějaký střet zájmů, pojem, jehož význam si třeba ani nedokáže pořádně vysvětlit? I takový člověk sice třeba ví, že Babiš vlastní noviny a k tomu řídí vládu, což je v civilizované zemi nepřípustná kombinace, ale nijak ho to netrápí.

Proto je nutné, aby v tuto chvíli nepodlehli „charizmatu“ ministerského předsedy, nebo snad i jeho zastrašování, úředníci, policisté a vyšetřovatelé, kteří řeší jeho kauzy. Když už jsme se dostali do tak špatné situace, že o budoucnosti našich dětí rozhodují komunisté a extremisté pod taktovkou bývalého agenta zločinecké Státní bezpečnosti, musí zůstat pár těch, kteří nepodlehnou.

V zemi, kde prezident diktuje soudcům, jak mají rozhodovat, premiér zametá padesátimilionový dotační podvod do ztracena a komunisté se opět dostávají na politické výsluní, není čas čekat na nějaké hrdinství se značkou „příště uvidíte“.

Když Evropská unie, která je kvůli některým z našich politiků prezentována téměř jako největší nepřítel naší země, dokáže poslat jasný vzkaz ohledně Babišova střetu zájmů a pohrozit mu odebráním dotací, proč bychom si doma neměli umět udělat pořádek i my sami.

Jedna věc jsou podivné volební průzkumy, druhou však zůstávají zákony. Lidé, kteří mají dbát na jejich dodržování, se nesmí poddat oněm průzkumům a fungovat svobodně a bez jakéhokoliv strachu, aby někomu nešlápli na kuří oko. Jinak se jednou můžeme probudit do diktatury.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]