Babišův střet zájmů v europarlamentu? Je to jen taková hloupost, vzkázaly jeho noviny

Sídlo mediální skupiny Mafra v Brně (ČTK)

Sídlo mediální skupiny Mafra v Brně | FOTO: ČTK

Kdyby před deseti lety jednal Evropský parlament o kterémkoli představiteli vlády a schválil při té příležitosti ostrou rezoluci většinu více než 500 hlasů, vnímala by to všechna média jako téma dne. Česká televize by měla mimořádné studio s redakcemi a hlavně – druhý den by událost byla na titulních stranách všech novin. Je jistotou, že by se tak stalo v MF DNES a v Lidových novinách. Jenže to by nesměly patřit do holdingu Agrofert, kterého se inkriminovaný střet zájmů týká.

V pátek 11. června se zpráva o rezoluci, o níž se hlasovalo ve středu a ve čtvrtek byl výsledek hlasování oznámen, v obou jmenovaných listech objevila. Jako krátká drobnost, v obou případech převzatá z ČTK. Co nám touto editoriální politikou Babišovy noviny říkají? No přece že jde o takovou hloupost, že se jí nebudou věnovat natolik, aby o rezoluci napsal autorský článek konkrétní redaktor. Není to nic důležitého. A ani v jednom případě nebyla zpráva na titulní straně.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Je zajímavé, že se našlo místo na úplně jiné články. Tak například Miroslav Korecký napsal 11. června v MF DNES komentář s titulkem Zhoubný bacil aktivismu, v němž zkritizoval senát za snahu zbavit prezidenta Miloše Zemana funkce. Aktivistický je podle něj Ústavní soud nebo Nejvyšší kontrolní úřad. A přitom pan Korecký připomíná, že tyto instituce přece musí být nezávislé.

No řekněte, není to pěkné, že se v MF DNES zajímají o to, aby stát fungoval tak, jak má? Je skutečně dojemné, jak se ta starost obrací výhradně jedním směrem, a to shodou okolností od předsedy vlády a jeho problémů.

Jeden by mohl říci, že je to tím, že jsou ty noviny jeho majetek. Jestli tento fakt náhodou neovlivňuje, který aktivismus panu Koreckému skutečně vadí?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články