Babišův tým má novou strategii. Takhle chce šéfa hnutí ANO dostat na Hrad

Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Tým Andreje Babiše (ANO) mezi svátky spustil strategii, která má bývalému předsedovi vlády pomoci získat prezidentský post a vrátit jeho hnutí v příštích parlamentních volbách zpět do Strakovy akademie. Informoval o tom web Neovlivní.cz. Podle několika spolupracovníků expremiéra bude Babiš vystupovat jako ten, kdo zachraňuje a nerozděluje společnost. Roli těch zlých naopak převezmou jeho poslanci.

Andrej Babiš se rozhodně po prohraných volbách nechystá končit v politice. Dokazují to informace z jeho marketingového týmu. „Šéf teď bude vystupovat jako ten, kdo zachraňuje a nerozděluje společnost. Padlo rozhodnutí, že do Fialovy vlády budou zajíždět hlavně poslanci. On bude stát jakoby mimo a ukazovat přívětivou tvář. Nehodlá se účastnit přestřelek ve sněmovně. Bude se soustředit na své turné v obytňáku,” popsal webu Neovlivní.cz pod podmínkou anonymity jeden ze spolupracovníků šéfa hnutí ANO.

Křest Týdeníku FORUM (Jan Šibík / FORUM 24)

Novou strategii odstartovalo video, ve kterém Babiš představil obytný vůz. V něm má v únoru vyrazit na turné po České republice. „Toto je obytňák. Vždycky jsem snil v něm jezdit a samozřejmě i spát,“ vzkazuje v úvodu videa expremiér. „A proč? Protože se vracíme do roku 2013, kdy jsem hlavně jezdil za lidmi,“ pokračuje Babiš.

Na turné má současný poslanec ukazovat, že on je ten, kdo je přišel zachránit a za jejich potíže rozhodně nemůže jeho vláda. „Cílem je ukázat přívětivou tvář Andreje Babiše. A připomenout lidem, kdo jediný je na jejich straně,“ popsal podle webu taktiku další z expremiérových spolupracovníků.

Roli kritiků nového kabinetu Petra Fialy (ODS) už převzali někteří poslanci. Dokazuje to jejich aktivita v médiích i na sociálních sítích. Nejvíce se činí bývalá ministryně financí a současná šéfka poslanců hnutí ANO Alena Schillerová, která v poslední době například odstřelovala současnou vládu za zmrazení platů státních zaměstnanců.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

 „Tak už víme, kdo škrty ve státním rozpočtu pocítí jako první. Na dnešním jednání vlády prošel návrh Mariana Jurečky na zmrazení platů státních úředníků. Takže zaměstnanci například úřadů práce, krajských hygienických stanic nebo finančních úřadů dostanou nulu,“ oznámila Schillerová na twitteru. „Policistům, hasičům, vojákům a pracovníkům v sociálních službách zkrouhli navýšení na 700 Kč. Rozmetali tak plošné zvýšení platů ve veřejné sféře o 1400 Kč. Zkrátka přijdou i učitelé, dostanou místo 3,5 % jen 2 %. Hlavně že peníze na nová místa pro ministry a jejich kamarády se našly,“ dodala. Že jde o kritiku za každou cenu, dokazuje i fakt, že stejný krok sama v minulém roce navrhovala. Více k tématu ZDE.

Někteří poslanci za hnutí ANO si při kritice dokonce ani nelámou hlavu s pravdou. Například když se Patrik Nacher pustil do premiéra Petra Fialy za jeho účast v diskuzi na CNN Prima News, připomíná web Neovlivní.cz. „Když chodil Babiš sám do TV, byl kritizován, že se bojí soupeřů. Co teď říkají ti samí lidé na totéž u Petra Fialy?” napsal na twitteru Nacher. Současný ministerský předseda byl přitom pozván do pořadu, kde vždy diskutuje jen moderátor s jedním politikem. Zároveň zapomněl zmínit, že to byl právě Babiš, který se jako předseda vlády debatám s politickými soupeři zásadně vyhýbal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]