Babišův tým se hroutí. Po Prchalovi opouští hnutí ANO další klíčoví lidé

Andrej Babiš (ANO) (Profimedia)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Profimedia

Spolupráci s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem ukončí bývalá ředitelka úřadu vlády a šéfka kampaně Tünde Bartha. Spolu s ní odchází i mluvčí Vladimír Vořechovský. Už ve středu oznámil konec spolupráce i expremiérův marketingový guru Marek Prchal, kterého si Babiš přivedl z Agrofertu.

Bartha spolupracovala s Babišem už od doby, kdy byl ministrem financí, za vlády jeho kabinetu byla vedoucí Úřadu vlády ČR. Po volbách se měla v případě výhry Babiše stát jeho kancléřkou. O jejím odchodu informoval ve čtvrtek ráno Deník N.

Andrej Babiš objímá marketéra Marka Prchala ve volebním štábu ANO v roce 2017. (ČTK)

Se zprávou o odchodu Vořechovského pak přišel deník Blesk. „Ano, je pravda, ze jsme se s hnutím ANO dohodli na ukončení spolupráce ke konci února. Pro nás oba to bylo několik velmi náročných a zajímavých let spojených i s prací na úřadu vlády,“ sdělil Vořechovský Blesku.

Ve středu navíc ukončil po více než deseti letech s Babišem spolupráci jeho marketingový expert Marek Prchal. Ten stál za řadou kampaní, kvůli kterým Babiš několikrát uspěl ve volbách. Poslední troje volby však úspěšné nebyly.

Prchal byl minulý týden vyloučen z profesního sdružení kreativců v reklamě Art Directors Club. Jeho vyloučení deníku FORUM 24 potvrdil již minulou středu večer jeden z členů, který se hlasování zúčastnil. Oficiálním důvodem Prchalova konce bylo, že poškodil jméno klubu lživou reklamou, která je neetická a zakázaná. Cílem kritiky sdružení byla reklama Andreje Babiše před druhým kolem prezidentských voleb. Nikdo z členů nehlasoval pro jeho setrvání a jeden člen se hlasování nezúčastnil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články