Babišův tým se snaží zlepšit image jeho manželky. Z Moniky ale dámu neudělá

instagram

Monika Babišová | FOTO: instagram

Monika Babišová na nějakou dobu zmizela ze sociálních sítí, tedy alespoň oficiálně. Po kauze se zahradníkem Ivanem Šablatúrou a trapasem kolem večírku, který připomínal spíše film pro dospělé, totiž zamkla svůj profil na Instagramu a držela se stranou. Dnes už ale fotografie opět zveřejňuje – viděli jsme, jak s rodinou strávila oslavu konce roku 2019, jak navštívila ples prezidenta Miloše Zemana, a naposledy Monika oceňovala válečné hrdiny, a to dokonce bez manžela. Je zjevné, že Marek Prchal a jeho kolegové doufají, že se podaří vytvořit dojem, že Monika Babišová je dáma na úrovni.

Manželka předsedy vlády naprosto odpovídá tomu, jaký je on sám: bez elementárního vzdělání i vychování, člověk, který si vždycky přál patřit do „lepší společnosti“, a to jediné, co mu k tomu doopravdy může pomoci, jsou peníze. Babiš na sobě sice pracuje, ale nikdy to nemůže stačit. Moniku může ukazovat svým voličům, z nichž mnozí jistě o hodně let mladší blondýnku ocení. Jenže ve skutečnosti je to prostě něco mezi novodobou ruskou šlechtou a tureckou telenovelou – tuny nevkusu a provinčnosti.

Samozřejmě že je možné Moniku Babišovou skvěle obléknout a učesat. Jistěže pak manželé Babišovi například ve srovnání s prezidentským párem opravdu vyniknou. Pak se ale člověk pokusí prozkoumat něco víc a je jasno. Selfíčka s kamarády stejné úrovně, za něž by se pravděpodobně styděla i kdejaká čtrnáctiletá puberťačka. Snaha ukazovat luxus a peníze, rozverné večírky a orientální výzdobu… To všechno je Monika Babišová.

Vzpomínáte si, jak se Babiš snaživě rozčiloval nad tím, když jejich rodinný přítel Šablatúra nazval kritiky „chudobou“? To ale také nebyla žádná náhoda, to si nenamlouvejme. Je to jen pár měsíců, kdy Babišová slavila narozeniny na Čapím hnízdě, tedy na farmě, kvůli které je Babiš trestně stíhán, a všichni zúčastnění měli na hlavách kšiltovku s nápisem „Sorry jako“. To snad nebyl výsměch a ukázka arogance Andreje Babiše a jeho okolí?

Monika Babišová může vojáky oceňovat třeba od rána do večera. Sama ale neobstojí ve srovnání téměř s žádnou manželkou premiéra, kterého jsme měli, a už vůbec ne s mediálně vděčnějšími prvními dámami. I kdyby se slovenský oligarcha jednou stal i prezidentem, z Moniky nebude Hana Benešová, nebude z ní ani Livie Klausová. A to ani v případě, že by prodala Agrofert, kterému dělá protektorku, a všechny peníze utratila za vylepšení své image. Protože jsou věci, které koupit nelze.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner