Babišův univerzální ministr Havlíček. Že by nás stále řídila nemehla?

hnutí ANO

Babišův billboard | FOTO: hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš před lety hlásal, že jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla. Ano, má pravdu. On sám nebyl s to za více než šest let najít někoho, kdo by dokázal řídit Ministerstvo dopravy, a když mu lidi došli, rozhodl se, že resort předá Karlu Havlíčkovi, který již vede Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Jestli je tohle způsob, jak řídit stát jako firmu, nezbývá, než se přestat divit, že by holding Agrofert nikdy nemohl existovat bez dotací. Protože personální politika Andreje Babiše je naprostá tragédie.

Rádi vzpomínáme na Dana Ťoka, který se divil, že v prosinci sněží, a tak nechal řidiče celé hodiny mrznout na D1. Víme také, že jsme zemí pro budoucnost, kde se stavějí hned čtyři kilometry dálnic za rok, ale protože to nechceme přiznat, počítáme do nových kilometrů i ty opravené, hned to totiž vypadá lépe.

Babiš nyní prohlásil, že jeho univerzální ministr a hlavně oddaný sluha Havlíček může vést dvě ministerstva. Tak tedy – nechtěl by přibrat ještě Ministerstvo zdravotnictví? Řídí ho totiž pán, který má kvalifikaci ze Superstar a z vydavatelství Mafra, a podle toho také vypadají výsledky.

Ale jen vzpomínejme dál! Babiš si také kdysi vybral Taťánu Malou, která opsala diplomovou práci o králících. Mezi jeho poslankyně patří Barbora Kořanová, v EU ho zastupuje Martina Dlabajová a ostatně…, už jste někdy delší dobu poslouchali Kláru Dostálovou?

Je zjevné, že premiér Babiš nemá zrovna šťastnou ruku. Pokud tedy problém nebude v tom, že si vybírá spolupracovníky k obrazu svému. Aby nakonec v té vládě nezůstal jen Havlíček a nemusel ještě uklízet a vařit kávu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner