Babišův web jásá, jak poslanec ANO rozdělil koalici. Jde však jen o zbožné přání

Poslanec Patrik Nacher (ANO) (ČTK)

Poslanec Patrik Nacher (ANO) | FOTO: ČTK

Média z vydavatelství Mafra se opět projevila jako stranický tisk hnutí ANO. Zatímco v době, kdy jejich majitel Andrej Babiš vládl zemi, se jeho novináři naoko snažili o „objektivnost“, nyní už na ni nedbají. Dokazují to titulní stránky Mladé fronty DNES, útočící na vládní strany, i články na webu iDNES.cz.

V pátek se ve sněmovně odehrála další fraška, nehodná dolní komory parlamentu. V hlavní roli se představil šéf SPD Tomio Okamura, který opět zablokoval projednávání zákona o korespondenční volbě. Své exhibování si však nenechali ujít ani zástupci druhého opozičního hnutí.

()

Především se ukázala Alena Schillerová, která místo vysvětlení, proč její dvoumilionové výdaje na selfpromo zaplatili daňoví poplatníci, de facto zastavila schůzi sněmovny. Jí vyžádaná přestávka pro poslanecký klub ANO se totiž stala závěrem jednacího dne. Po 14. hodině se zákonodárci již nesešli. Pro iDNES.cz se ovšem hrdinou dne stal jiný poslanec za Babišovo hnutí, Patrik Nacher.

„Návrh na regulaci Airbnb pomohl Nacherovi z ANO narušit vládní jednotu,“ hlásal titulek webu a snažil se tak budit dojem, že pětikoalice je v rozkladu, a to jen díky jednomu poslanci za bývalé vládní hnutí. Nic takového se ovšem nestalo, jakkoliv by si to „aňácký“ zpravodajský web přál. 

Důkazem „narušené vládní jednoty“ mělo být hlasování o regulaci krátkodobého ubytování známého jako Airbnb. Jediné, co se ovšem stalo, byl rozdílný přístup vládních poslanců k této problematice. Novináři z Babišova holdingu však zřejmě mají za úkol hledat jakýkoliv náznak nejednoty a ihned na něj upozornit veřejnost. Nějak ovšem zapomínají na to, že regulace Airbnb skutečně není pro vládu prioritou, a patrně tak dostali její zákonodárci prostor k volnému hlasování.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Jak ukázaly dny předešlé, pokud se naopak zástupcům koalicí Spolu a PirSTAN nezdá nějaký návrh opozice, dokážou se semknout a svou nevoli dát najevo. Své o tom ví třeba Radek Vondráček, kterého poslanci nepustili do vedení sněmovny, nebo čerstvě i Karel Havlíček, jemuž se přihodilo to samé.

Je zřejmé, že mediální síla Andreje Babiše bude vidět čím dál víc a útoky se budou stupňovat především v době, kdy začne vrcholit prezidentská kampaň. Pak se všechny tituly vydavatelství Mafra znovu jasně vyprofilují a soupeře svého majitele řádně dehonestují. Právě proto si totiž expremiér média pořizoval, ne proto, aby psala pravdu, jak tehdy tvrdil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články