Bájivý řezník, byznys s respirátory a krize médií

Ilustrační foto. (Pixabay/Engin_Akyurt)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/Engin_Akyurt

Již dvakrát jsem zde psal o panu Günsbergerovi, hostinském a košer řezníkovi, který s příchodem covidu začal prodávat respirátory a vydávat se za nezávislého experta v oblasti respirátorů. Tento gentleman zcela zaplnil média a ve své roli „experta“ pomluvil, koho mohl. A do nebes vychválil své zásluhy na tom, že již otestoval ve spřátelené laboratoři asi 1300 respirátorů. Ale nenalezl jsem z možná desítek novinářů, před kterými se předváděl, nikoho, kdo by položil otázku, jestli by mu protokoly z těch testů ukázal. Já ji položil a pan Günsberger neukázal. A neukázala je ani laboratoř, kde těch 1300 testů nechal pan Günsberger vykonat. Zato tento weekend byl pan Günsberger titulním tématem iDnes. Jako expert na respirátory.

Pan Aaron   je košer řezník, majitel továrny na klobouky, a hostinský. V průběhu koronakrize začal prodávat respirátory a také se z hostinského proměnil v „nezávislého experta na respirátory“, který nechal otestovat 1300 různých respirátorů. Od počátku koronakrize s ním udělaly rozhovor nebo jej citovaly jako experta nejméně tato následující respektabilní média: flowee.cz, aktualne.cz, Český rozhlas Plus, expres.cz, CNN Prima NEWS, blesk.cz, idnes.cz, zenysro.cz, vtm.zive.cz, expres.cz, parlamentnilisty.cz, mix24.cz, a jako úplný vrchol dokonalosti vidím skutečnost, že našeho Ramba jako autoritu cituje hlidacipes.org.

FORUM 24 (archiv)

My – Fórum 24 – jsme jako první a možná jediní položili panu Günsbergerovi dotaz, zda by nám mohl ukázat protokoly o provedených zkouškách těch špatných respirátorů, se kterými exhibuje v médiích, zda si je nevymyslel. Nemohl.

Žid pracuje v sobotu?

Desátého dubna – o šábesu, což by provozovatel košer restaurace a košer řezník opravdu neměl – pan Günsberger vystoupil v Rozstřelu idnes.cz. Ani pan moderátor si nenechal Günsbergerovo bájení doložit. A ten v rozhovoru bájil nejen o testování respirátorů, ale i že zaveze Českou republiku vakcínou proti covid. Kdyby očkování probíhalo v hospodě, jistě by jeho odpíračů ubylo – ale to neřekl, to je moje vedlejší úvaha. Pan Günsberger mne však v tom rozhovoru pro iDnes zcela nezakrytě obvinil z korupce a z toho, že jsem své dva články o něm pro Fórum napsal na zakázku. Z toho, co říkal, bylo zjevné, že mluví o mých textech. Ale tak strašně se bál, že nevyřkl mé jméno. Vedle toho neustále vykládal, jak mu kdekdo vyhrožuje. Nemusíte poslouchat celý pořad, jeho oslavu mé osoby najdete na našem videu – a můžete si poslechnout i výhružky, které v téhle cause vyfantazírované nezávislé zkušebny respirátorů pana Günsbergera padly.

A tak jsem mu přes Facebook poslal několik otázek do dalšího článku pro Fórum.

Rozhovor se statečným motorkářem

Mé otázky byly prosté: Mínil jste tím „najatým redaktorem“ zmíněným v rozhovoru pro iDnes mne, prosím? Pokud ano – proč jste mne nejmenoval? Statečný motorkář by se jistě nebál! Proč tedy vystupujete tak alibisticky, že vyprávíte do médií obvinění, ale nenajdete odvahu konkretizovat, koho vlastně obviňujete? A pokud jste nemluvil o mně: Ve kterém jiném článku o vás – kromě mého – bylo zmíněno, jak jste pro iDnes uvedl, že svým chováním vyvoláváte antisemitismus? A kde jsou k vidění protokoly k těm cca 1300 testům respirátorů, které tvrdíte, že jste nechal provést? Existují, nebo jsou čistě virtuální jako Váš motorkářský klub? Kdo platil provedení těch testů – několik milionů?

Expert na roušky: Omlouvám se, nemám čas. To víte, někdo pracuje aby pomohl někdo zase aby škodil. Navíc s náckama se nebavím.

jxd: Tím chcete říci, že jsem nácek, pane? A když jste mluvil o tom „redaktorovi, co do věci zatáhl antisemitismus“ – to se opravdu tak bojíte mě jmenovat? A nesmějí se Vám proto Vaši kolegové z motorkářského klubu, který jste si vymyslel?

Expert na roušky: Přeberte si to, jak chcete, srabe.

jxd: Z čeho soudíte, že jsem srab? Z toho, že se bojíte mě jmenovat, když mne pomlouváte v médiích?

Expert na roušky: Měl jste šanci se vyjádřit v tom face to face co jsem Vám nabízel. Opravdu nemám čas na trosky co se honí za virtuální senzací. Jo motorkáři tak ty z Vás mají akorát pr—l. Já teda taky

jxd: Tak – proti Vám jistě troska jsem. A tím „měl jste se šanci vyjádřit“ – to myslíte, jak jste mi psal, že byste se mnou rád udělal rozhovor, abych za Vámi přijel?

Expert na roušky: Potom by bylo dobré si přečíst něco o slušném chování.

jxd: Kterého novináře si na Vás, jak jste tvrdil v iDnes, najala konkurence?

Expert na roušky: Jó já zapomněl, že jste korespondent minimálně New York Times.

jxd: Kde prosím prezentujete protokoly o měření toho tisíce konkurenčních masek, které jste dle Vašich slov nechal otestovat? (dále budu tuto mnohokrát zopakovanou otázku nahrazovat jen slovem DOTAZ) Pokud je neprezentujete – mohl bych je vidět? Pokud bych je nemohl vidět – jak mám poznat, že jste si to testování nevymyslel? A kterého novináře proti Vám najala konkurence? A nebojte se mě, já Vám neublížím!

Expert na roušky: Drahý můj vždyť vy mne k ničemu nepotřebujete. Jako posledně si tu snůšku nesmyslů a lží stejně napíšete sám. A v laboratoři již spousta lidí byla a to dokonce politiků, ale netuším, proč by tam měl chodit někdo, kdo má od začátku potřebu škodit. Poučte mne.

jxd: No tak se tolik nebojte! Nekoušu! Kdo je tím proti Vám najatým novinářem, a DOTAZ?

Expert na roušky: Hele tohle na mne platilo tak maximálně ve školce. Nebojte, natočím video odpověď, ale pro lidi, ne pro Vás. Když jste tak línej že Vás celou dobu ani nenapadlo se podívat do té skupiny, která je navíc veřejná.

V jeho FB skupině pan Günsberger prezentuje několik desítek fotek monitoru nějakého měřícího přístroje. Třináct set protokolů z vykonaných zkoušek, kterými se chlubí, tam není. Ale několik certifikátů jsem tam přece jen našel – a dokonce jeden opravdu s hvězdou. Ale rudou.

A nejste buzerant, pane redaktore?

Rozhovor jsem si užíval. Pan motorkář padal do regresu – choval se jako malé dítě, lhal a vykrucoval se jako dvanáctiletá holčička, kterou maminka přistihne na balkóně kouřit. Na Starém Městě před pár lety při trapném výstupu antiislamisty Konvičky na Staroměstském náměstí pózoval pan Günsberger turistům se samopalem a bájil o židovské domobraně – tak bylo to jeho holčičí vykrucování opravdu komické. A tak jsem v tom rozhovoru pokračoval, i když ze statečného motorkáře už šly jen bubliny a horká pára.

jxd: I Vy malý bojajo!  Kdo je tím proti Vám najatým novinářem, a DOTAZ?

Expert na roušky: Tak krásně jsme si pokecali.

jxd: No tak se nevykrucujte, já nekoušu! Kdo je tím proti Vám najatým novinářem, a DOTAZ? Anebo jste si těch 1200 testů vyfantazíroval jako Váš motorkářský klub ?

Expert na roušky: Teď jste mne vnuknul super nápad. Nechcete také přispět na to testování? Asi ne pomlouvaní a lhaní nic nestojí . Koukám Vy máte krom kombuchy chlapů ještě sexuální úchylku na motorky ?

jxd: Pane Günsbergře, seberte zbytky odvahy! Kdo je tím proti Vám najatým novinářem, a DOTAZ?

(později) Hola! Hledáte-li odvahu, zkuste šuplík vlevo dole! Kdo je tím proti Vám najatým novinářem, a DOTAZ?

Expert na roušky: To píše robot?

jxd: Ne,  to se jen snažím prorazit silnou zeď Vaší nestatečnosti. Jak se přestanete bojajat a odpovíte, hned se přestanu ptát! Takže: Kdo je tím proti Vám najatým novinářem, a DOTAZ?

Expert na roušky: Toho neznáte, to je novinář.

jxd: No tak se vzmužte! Jste přece statečný člen ozbrojené domobrany!

Expert na roušky: Počkejte, píše mně Sputnik Protiproud, Aeronet, Zvědavec, Der Stürmer atd, musím odpovídat dle důležitosti to zajisté chápete že mein Kamerad

jxd: Pane, Vaše hloupoučké žertování není odpovědí na dotaz: Kdo je tím proti Vám najatým novinářem, a DOTAZ?

Expert na roušky: Kdo se vlastně ptá?

jxd: Ptá se PhDr. Jiří Doležal, komentátor Forum24.cz, který užívá pseudonym Jiří X. Doležal. A ptám se pro článek pro Forum24.cz. A ptám se na toto: Kdo je tím proti Vám najatým novinářem, a DOTAZ? Ale pokud si mne nepamatujete, tak to možná je odpovědí na mé otázky…

Expert na roušky: Smajlíky

jxd: Odkdy prosím máte takové kognitivní problémy? Já se Vám proto rozhodně nevysmívám, naopak – cítím jistý soucit!

Expert na roušky: Nápodobně. To je taky jediný důvod proč  tady s Vámi marním svůj vzácný čas.

jxd: Kdo je tím proti Vám najatým novinářem, a DOTAZ?

Expert na roušky: Ještě takový dotaz – viz naše poslední komunikace. Vy máte problém s homosexuály? Kombuchou? Židy?

jxd: Poslední prosba: Mohl byste si prosím přečíst tuto naši konverzaci, a odpovědět na otázky, zda z té komunikace dle Vašeho názoru vycházíte jako statečný, poctivý a chytrý člověk? Odpovíte alespoň na toto, prosím?

Expert na roušky: Víte, snažím se přizpůsobit svému protějšku.

jxd: Odpovíte alespoň na toto, prosím, nebo se bojinkáte i nyní?

Expert na roušky: Ano po konverzaci s Vaší nevím jak to nazvat asi osobou se obavám o své duševní zdraví.

jxd: A naleznete odvahu k odpovědi? Nebojte, já se na Vás nebudu zlobit!

Expert na roušky: Vy jste ten rozhovor neslyšel? Nebo trpíte selektivní hluchotu ?

jxd: Slyšel, pane Günsbergře. Ale vy jste se v iDnes bál uvést jméno toho údajně najatého novináře. Vy už si to nepamatujete?

Expert na roušky: Ještě pořád nevím, s kým si píšu, ale určitě ne s JXD protože to býval velice dobrý novinář. Určitě jste ho také znal, myslím že pracoval v Reflexu.

jxd: Ano, pane Günsbergře, jsem to já – z Reflexu jsem z etických důvodů odešel před skoro dvěma lety. Proč jste se ale před pár lety – když jsem býval dobrý novinář – bál autorizovat rozhovor, co jsme tenkrát s Vámi s kolegyní udělali? Taky jste se bojajal jako dneska? A kdo je tedy ten najatý novinář, o kterém jste mluvil – máte strach ho jmenovat, nebo jste si ho vymyslel?

Expert na roušky: Nebojte, již nahrávám video odpověď.

jxd: A kdo je tedy ten najatý novinář, o kterém jste mluvil?

Expert na roušky: Tak počítám, že ho asi znáte btw před minutou jsem o Vás hovořil s panem Ladyrem firma Good Mask. A znovu potvrdil že Vám předal “kompromitující materiály”, ale sám také doporučuje deeskalaci situace. A nepřeje si být zmiňován.

jxd: A kdo je tedy ten najatý novinář, o kterém jste mluvil?

Jak si pan Günsberger zase netrouf

Odpověď nepřišla, šel jsem dělat něco jiného, a poté mně někdo napsal, že na mne pan Günsberger zase útočí na YouTube. Pětiminutový hejt, ale mě nejmenoval. Tak jsem se ke korespondenci vrátil. A zeptal se, zda se jako košer řezník musí jmenovat Aaron z marketingových důvodů.

jxd: Viděl jsem teď Vaše nové video věnované mé maličkosti. Vy si opravdu netroufnete, když natočíte na YouTube veřejnou polemiku s mým článkem, který ještě nevyšel, mne tam jmenovat? Je to zbytečné, připomínám – opravdu se mne nemusíte bát, já jsem hodný a neublížím Vám! Jenom ošklivě vypadám, ale neubližuji lidem. A prosím: Máte jméno Aaron v občanském průkazu, anebo tam máte jako křestní jméno uvedeno JAN, a jako Aaron jen vystupujete?

 

Neodpověděl. Zato v tom svém protivideu doložil mou všeobecnou nepřijatelnost. Přečetl můj dotaz, zda stále používá stejnou státní poznávací značku auta, a komentoval, že se ptám na hlouposti. A na dotaz neodpověděl. A my nesmíme fotografii jeho auta zveřejnit kvůli GDPR. Ale smíme napsat, že část značky je podobná jeho dětinské přezdívce.

P.S.:

Dokonce už při přípravě tohoto textu se ten podivný spor rozkřikl mezi několika známými mne i pana Günsbergera. Jeden z mých přátel, má obchod s judaiky, mi napsal dokonce dřív, než jsem článek posílal do redakce, na můj Facebook: „Co se stalo to jsem nezaznamenal? Jenom si byl dneska na Tebe Jiří stěžovat sám Rambo, říkám mu: „Stěžovat si Rambo na Jiřího, nesmysl!“ A pak už něco blekotal, ale neposlouchal jsem..“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com