Bankovky s Alžbětou II. platí i nadále, oznámila britská centrální banka

Britské bankovky s portrétem královny Alžběty II. (British Central Bank)

Britské bankovky s portrétem královny Alžběty II. | FOTO: British Central Bank

Britské bankovky s podobiznou královny Alžběty II. zůstávají i po jejím úmrtí zákonným platidlem. Oznámila to britská centrální banka, která současně vyjádřila upřímnou soustrast královské rodině. Královna Alžběta byla prvním monarchou, který se objevil na bankovkách Bank of England. Britská pošta chystá s nástupem nového panovníka výměnu známek.

“Současné bankovky s podobiznou Jejího Veličenstva královny budou i nadále zákonným platidlem,” uvádí se v prohlášení. Další oznámení týkající se nynějších bankovek vydávaných Bank of England bude učiněno po uplynutí období státního smutku.

(Týdeník FORUM)

Na znamení úcty bude na budově centrály Bank of England v Threadneedle Street vyvěšena vlajka na půl žerdi.

Britská pošta Royal Mail oznámila, že v souvislosti se změnou panovníka objedná nové známky s portrétem krále Charlese III. Naposledy se panovník na známkách měnil v roce 1952, s nástupem Alžběty II. Jejich vzhled se pak změnil v roce 1967, kdy portrét královny vystřídal její snímek z profilu. Od té doby nebyly známky aktualizovány, zřejmě na přání samotné královny, která podle historiků byla s podobou známek spokojená, uvedl server Sky News.

Novým králem se stal její syn Charles.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články