Bára Štěpánová: Chtěla bych také platit menší daně. Jako ministr Babiš

Hlavní tváří happeningu facebookových přátel, kteří vystupují za Společnost za veselejší výběr daní, byla bezesporu Bára Štěpánová. Herečka, která již několikrát kritizovala Andreje Babiše a nepřestává v tom ani poté, co jí oligarcha poslal SMS s pozváním k osobnímu setkání. Štěpánová doufá, že pomůže otevřít oči těm, kdo zatím neprokoukli podvod, který na ně ministr financí chystá.

Happening před Generálním finančním ředitelstvím, kam herečka umístila pamětní desku s nápisem „V tomto domě začíná a končí Andrejův daňový tunel“, dal vzniknout i nové Společnosti. „Jde o volné navázání na Společnost za veselejší současnost, která v této zemi fungovala před rokem 1989. Tam jsme se snažili protestovat proti režimu a upozorňovat na věci, které se nám nelíbily, jakousi ,humornou formou‛,“ vysvětluje Štěpánová podobnost názvů.

David Těšínský

Terčem kritiky se na místě stal především způsob chování Andreje Babiše a jeho podivné machinace s daněmi. „Nejdou mi do hlavy procenta, která on platí,“ diví se herečka. „My platíme ze svých příjmů kolem 26 procent a pan ministr kolem 12 procent, a to mi přijde divné. Proč platí tak málo, to já bych chtěla taky,“ dodává.

(David Těšínský)

Na chvilku zapřemýšlela i nad tím, že by se na způsob, jak ušetřit, šla zeptat přímo na Generální finanční ředitelství. „Já bych potřebovala taky optimalizovat daně na těch dvanáct procent, mohli byste mi nějak poradit?“ zněla by prý otázka. „Asi by mě vykázali. Nicméně to, co se jim podařilo s panem ministrem, je úžasné, a proto jsme tady umístili tuto tabuli cti nebo hanby, ať si to každý přebere,“ vysvětlila Štěpánová.

David Těšínský

„Já jsem si fakt myslela, že rokem 89 byla moje vlastenecká povinnost splněna, ale to, co se děje teď, mě přimělo, že bohužel zase musím,“ říká Bára. Podle jejích slov budou následovat i další akce, protože je třeba na problém hlasitě upozornit. „Já chci hlavně, aby se lidé trošku probrali, aby začali přemýšlet. Aby se na toho člověka podívali taky jinýma očima a neviděli jen to, jak je strašně bezvadnej a prima,“ vyzývá herečka. „Je to všechno strašný podvod,“ varuje všechny Štěpánová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]