Bartoš, Samaras, šéfka Národní galerie i případ Vrbětice. Nové číslo Revue FORUM je tady

Eric Drooker

V aktuálním čísle Revue FORUM vychází velký rozhovor s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Není jen o tom, v čem všem vláda selhala, ale také o budoucnosti, o jeho synovi Bertramovi nebo o tom, jak se dnes zpětně dívá na „pirátský autobus“. A o Pirátech napsal k rozhovoru komentář Jaroslav Bican.

V dalším rozhovoru jsme vyzpovídali většinového vlastníka legendární Kofoly Jannise Samarase. Je samozřejmě hlavně o byznysu, ale dotkli jsme se i jeho politických preferencí a faktu, že kdysi podpořil hnutí ANO Andreje Babiše.

Třetí rozhovor vznikal těsně před tím, než se návštěvníkům znovu otevřela Národní galerie, a to přímo s její ředitelkou. Alicja Knastová nastoupila na své místo v lednu tohoto roku a mluvili jsme nejen o aktuální výstavě Toyen: Snící rebelka, ale i o budoucnosti této zásadní instituce.

REVUE FORUM OBJEDNÁVEJTE ZDE

Revue FORUM neopomíjí ani největší kauzu posledních týdnů – útok ve Vrběticích. Ve velké analýze píšeme o tom, jak se celé věci již roky věnuje zejména Bezpečnostní informační služba, a také jsme shrnuli, jak vypadaly ruské reakce na vyhoštění diplomatů z ambasády v Praze.

Časopis Revue FORUM se od 19. srpna promění v novinový týdeník. Všichni předplatitelé jej budou dostávat po tu dobu, na kterou si předplatili Revue FORUM. Pokud se i vy chcete podílet na vzniku Týdeníku FORUM, přispějte nám na transparentní účet 6018253329/0800. Děkujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]