Na úterní demonstraci na zaplněném Václavském náměstí reaguje i stále více umělců. Mezi nimi i Bára Basiková, která protestující podpořila na svém facebookovém účtu. Zároveň sdělila, že už nemůže vystupovat s hudbou Armády ČR, protože to zakázal prezident Zeman. Jeho mluvčí to ovšem popírá a tvrdí, že má zpěvačka teplotu, z níž vzniká nesmyslný patos.

Jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček se o incidentu zmínila na sociální síti. „Nestěžuju si, ale v pondělí jsem se dozvěděla, že mi pan Miloš Zeman zakázal vystupovat s hudbou Armády ČR, s níž spolupracuji už mnoho let,“ napsala Basiková na Facebook. Důvodem má být zpěvaččino negativní vyjádření k Zemanově osobě a funkci.

„To mi je ale svoboda a demokracie. Ale co, ku*da sem, ku*da tam,“ dodala Basiková s odkazem na prezidentovo „proslulé“ vystoupení v Českém rozhlase, kde ukazoval, že umí mluvit vulgárně a nechutně.

Na dotaz FORUM 24 Basiková celou situaci dovysvětlila. „Abych byla úplně přesná a nedošlo k nějakým nepřesnostem, doneslo se mi, že moje účast je na dalších koncertech ÚH AČR nežádoucí. Já to považuji za zákaz spolupráce. To je celé. A nestěžuji si, pouze to konstatuji a akceptuji,“ napsala zpěvačka v SMS zprávě.

Podle hradního mluvčího ovšem žádný takový zákaz neexistuje. „Není to pravda. Pan prezident opravdu nemá čas se zabývat paní Basikovou. Má důležitější věci na práci,“ napsal deníku FORUM 24 Jiří Ovčáček. „Jak se říká, umělci mají neustále pomyslných ,osmatřicetpět‘ a k podobnému nesmyslnému patosu pak není daleko,“ neodpustil si rýpnutí do zpěvačky.

Basiková je rozhodně na Hradě nepopulární osobností, protože nepatří mezi hrstku „umělců“, kteří Zemanovi pochlebují a následně za to dostávají státní vyznamenání. Stejně tak zpěvačka nepatří mezi podporovatele Andreje Babiše, což dala jasně najevo v reakci na demonstrace, žádající premiérův konec ve vládě.

„Jsem se všemi demonstranty a žádám totéž. Demisi Andreje Babiše. Chci žít a pracovat ve slušné a svobodné zemi, vychovat své třetí dítě v pravdě, lásce a poctivosti,“ napsala jasně na Facebooku Bára Basiková.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora