BBC píše o úmrtí zpěvačky Horké. Přidávají se další zahraniční média

Hana Horká (Facebook/Hana Horká)

Hana Horká | FOTO: Facebook/Hana Horká

Britská zpravodajská agentura BBC dnes na svých stránkách publikovala článek o úmrtí české zpěvačky Hany Horké, která se úmyslně nakazila covidem-19, aby se nemusela nechat očkovat. O úmrtí píší i další zahraniční média, a varují tak před nákazou.

V úvodu textu agentura informuje, že neočkovaná Hana Horká na sociálních sítích napsala, že se zotavuje po pozitivním PCR testu, dva dny na to zemřela. Podle jejího syna Jana Reka se zpěvačka nakazila schválně od něj a manžela. Rek uvedl, že chtěla mít imunitu a moci tak chodit do restaurací a na místa, pro jejichž vstup je nutné mít očkování nebo certifikát o prodělané nemoci.

Se stejně laděnou zprávou přichází i indická agentura NDTV, francouzské zpravodajství France 24, španělská La Vanguardia i britský Daily Mail. Zprávu o úmrtí Hany Horké sdílela na twitteru i lékařka a profesorka z Oxfordské univerzity Trisha Greenhalgh. „Virus není vtip,“ napsala ke sdílenému článku.

Hudebník Rek a jeho otec, kteří jsou oba očkovaní, chytili covid-19 o Vánocích. Podle Reka se jeho matka měla týden izolovat, ale rozhodla se viru vystavit.

Křest Týdeníku FORUM (Jan Šibík / FORUM 24)

Pět dní se údajně necítila dobře, následně se oblékla s tím, že jde na procházku. Podle jejího syna ji však rozbolela záda a šla si lehnout. Poté se údajně udusila. Zemřela v neděli.

„Asi za deset minut bylo po všem,“ uvedl Rek. Podle syna Horká nevěřila konspiračním teoriím, ale údajně jí méně vadila představa, že chytí covid-19, než očkování proti němu. „Nebyla příznivcem konspiračních teorií o čipech,“ uvedl Rek.

Zpráva o úmrtí zpěvačky Horké zasáhla nejen folkové fanoušky. Podle Reka za její smrt můžou antivaxeři. Dodal, že nemělo smysl o tomto tématu se zpěvačkou diskutovat, protože to bylo vždy velmi emotivní. Údajně se opírala právě o názory veřejně známých antivaxerů. Rek doufá, že osud jeho matky přesvědčí ostatní, aby se nechali očkovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články