Beckham za svou postavu ve FIFA 21 dostane víc, než vydělával fotbalem

David Beckham ještě v dresu AC Milán. (commons.wikimedia.org/Hanson K Joseph)

David Beckham ještě v dresu AC Milán. | FOTO: commons.wikimedia.org/Hanson K Joseph

Přestože kopačky pověsil na hřebík již před sedmi lety, stále vydělává fotbalem. David Beckham je totiž ikonou, která zajímá třeba i hráče populární série FIFA. Letošní ročník tedy nabídl videoherním nadšencům i možnost, mít ve svém týmu bývalou hvězdu anglické reprezentace. Beckham si díky tomu přijde na 40 milionů liber.

Tříletou smlouvu na královskou částku podepsal bývalý hráč Manchesteru United či Realu Madrid po náročném vyjednávání. Podle deníku The Mirror totiž společnost EA Sports, která herní sérii FIFA vytváří, nabídla Beckhamovi nejprve 30 milionů liber. To však zřejmě Davidovi nestačilo a vyjednal si ještě o deset milionů víc.

Ve srovnání se smlouvou, kterou měl Beckham v LA Galaxy a díky níž si vydělal 25 milionů liber, se jedná o skutečný majstrštyk. Přitom pětačtyřicetiletý idol mladých fotbalistů nemusí ani jednou kopnout do míče. 

Sám Beckham si návrat do FIFA poté, co ukončil kariéru, náležitě užívá. Na Instagramu se svěřil se svým přáním, aby si nyní jeho děti Romeo a Cruz konečně mysleli, že táta je “cool”.

Jiný pohled na věc však mohou mít lidé, kteří hře vyčítají, že se kvůli nákupu balíčků pro Ultimate Team stala hazardní. V dubnu 2018 například Belgická komise pro hazardní hry označila tato zpeněžená herní vylepšení za nezákonná. Ve hře tehdy byla pokuta pro EA Sports, která mohla dosáhnout až 800 tisíc euro.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články