Pravděpodobný vrah Gruzínce v Berlíně do Německa přicestoval zřejmě pod falešnou identitou. Číslo jeho pasu podle informací investigativního portálu Bellingcat, který spolupracoval s redakcemi Der Spiegel a The Insider, odkazuje na vazby na ruskou rozvědku.

Kangošviliho FB a Bellingcat
Snímky z Kangošviliho facebooku. Ten vlevo je z doby II. čečenské války a zachycuje i Aslana Maschadova – posledního prezidenta de facto nezávislého Čečenska.

Podezřelému Vadimu Andrejevičovi Sokolovovi je podle údajů z víza 49 let, narodil se v sibiřském Irkutsku a trvalé bydliště má v Petrohradě. Potíž je v tom, že ruský národní registr pasů, ale ani registr řidičských průkazů nikoho s těmito nacionálemi neeviduje. Aby nebylo nesrovnalostí málo, číslo cestovního pasu podezřelého Rusa naopak odkazuje na jistý útvar ministerstva vnitra v Moskvě, který už v minulosti vystavoval doklady vojenské zpravodajské službě GRU. Kromě toho ještě dotyčný muž udal údajnou petrohradskou adresu svého bydliště chybně a neúplně.

Údajný Vadim Sokolov přicestoval do Evropy přes pařížské letiště Charlese de Gaullea. V pařížském hotelu, který uvedl v žádosti o vízum, ho recepční nikdy neviděl.

Zelimkan Kangošvili, který žil v Německu v exilu, šel osudného 23. srpna deset minut před polednem do mešity, když se k němu V parku Kleiner Tiergarten ve čtvrti Moabit zezadu blížil cyklista. Ten ho dvakrát střelil z malé vzdálenosti do hlavy. Kangošvili byl namístě mrtev.

Revue Forum Banner
David Horák
David Horák
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora