Bělobrádka mrzí dohadování koaličních partnerů kvůli rozpočtu

ČTK

Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek | FOTO: ČTK

Posílení bezpečnosti je nutné a při nárůstu opatření je logické i zvýšení rozpočtu, napsal ČTK předseda koaliční KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Reagoval tak na prohlášení ministra vnitra Milana Chovance, který požaduje tři miliardy korun na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. Mrzí mě ale, že si koaliční partneři dávají přes média ultimáta, že z různých důvodů nepodpoří rozpočet, dodal Bělobrádek.

Chovanec svůj požadavek na další finance formuloval na dnešní tiskové konferenci, kde ČSSD představila své priority pro zbytek vládnutí s lidovci a ANO. Předseda vlády a sociální demokracie Bohuslav Sobotka řekl, že kapitola bezpečnosti bude jednou z priorit, podle kterých bude strana posuzovat návrh zákona o státním rozpočtu.

Předseda KDU-ČSL by přidal důchodcům

„Mrzí mě, že ANO i ČSSD dávají takováto ultimáta, že nepodpoří z určitých důvodů rozpočet, obzvláště když si to vzkazují přes média,“ napsal Bělobrádek ČTK v textové zprávě. Narážel tak zřejmě i na dřívější vyjádření ministra financí Andreje Babiše (ANO). Babiš v červnu DVTV řekl, že ANO bude proti rozpočtu, pokud schodek překročí 60 miliard korun. „Já budu v provizoriu a všichni budou chodit za mnou a já budu rozhodovat a oni budou chodit s čepicí,“ řekl tehdy Babiš.

Posílení bezpečnosti obecně Bělobrádek podporuje. „Je nutné a při nárůstu opatření je logické i zvýšení rozpočtu,“ uvedl. Sobotka zmínil také záměr vyplatit důchodcům jednorázový příspěvek 1200 korun, pokud se bude v příštím roce dařit rozpočtu. „Přidal bych penzistům více, aby se nerozevíraly nůžky s průměrným platem. Musíme si říci, kde na to vezmeme,“ uvedl Bělobrádek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner