ULČ: Běloch zastřelí černocha = událost, černoch černocha = nic

Eric Drooker

Významná média  kráčí oním někdejším rudoprávním směrem  zejména  v  souvislosti s tématem  nejháklivějším, jímž ovšem je rasa. Primární to důležitost týkající se  černošské  menšiny, poněvadž race  triumphs gender – rasa  přetrumfne  i údajnou válku proti všem ženám.

Přední sdělovací  prostředky se přizpůsobují podle svého  politicky korektního vkusu. Televizní kolosy  NBC a ABC si například takto zeditovaly výpovědi k neprospěchu George Zimmermana a vylepšení profilu Trayvona Martina, mohutného výrostka, nejednou na štíru se zákonem, ale na obrazovce byl vždy útlý bezbranný jinoch. Taktéž tomu bylo ve Fergusonu, kde mediálně byl  přetvořen hromotluk zloděj Michael Brown.

Prozatím nejposlednějším příkladem rudoprávního přízpůsobení reality poslouží  již dřív zmíněný týdeník Time (výtisk s datem 20. dubna 2015), na obálce na černém podkladu tři varovná slova BLACK  LIVES  MATTER  ve smyslu, že i černošské životy  mají cenu, což jakoby  rasističtí běloši nevěděli. Vítanou záminkou se stala  tato jedna zřejmě zbytečná smrt:  North Charleston, stát Jižní Karolina,  padesátiletý Walter Lamer Scott, černoch již desetkrát  zatčený, momentálně na něj vydán zatykač. Řídil auto, které nevlastnil, ale které si  prý mínil koupit. Ignoroval soudní obsílky, je neplatičem alimentů pro své čtyři děti, které značně miloval a mínil je vzít do Disney World.  Jím řízený  vůz měl v nepořádku brzdy,  nefungovala brzdová světla, běloch policista Michael Thomas  Slager  ho zastavil, došlo k fyzickému potýkání,  tento motorista začal utíkat, policista po něm snad osmkrát vystřelil a usmrtil. Náhodný svědek  incident nafilmoval. Televizní záběr byl pak opakován do amerických domácností víc než tucekrát. Obrovská mediální událost s příslušně zatracujícími komentáři.

V téže době na pláři v Panama City na Floridě došlo k znásilnění dívky natolik zpité či zdrogované, že neměla tušení, jak tři černoši si na ní ověřují své mužství,  za přítomnosti značného houfu diváků, z nichž nikdo se neodvážil jejich choutky jim zošklivit.  Jména labužníků jsem se  nedozvěděl, jejich tvář se na obrazovce mihla maximálně jednu vteřinu. Další z mnoha příkladů, jak měřiti různým metrem.

V USA černoši, oněch 13 procent obyvatelstva, spáchají většinu  (52 procent) všech vražd a jejich naprostou většinu (93 procent)  ve vlastních řadách. O takových politicky háklivých ošidnostech se z opatrnosti vesměs mlčí. Překvapen jsem byl kuráží místních binghamtonských novin, když v pátek třináctého dubna (2012) si troufly uveřejnit karikaturu – dvě rovnice pod sebou:

  1. zastřelený černoch + střílející  běloch –  důkladné rozhořčení
  2. střelba černochů mezi sebou –  bez rozhořčení

Případný bloud, dosud  posedlý iluzí  o přežívající  mediální integritě, má dost příležitosti zauvažovat, slova a činy vážit. Slova, slova, vskutku nedokonalý nástroj komunikace.

Ota Ulč, USA

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]