Bělorusové bojují za svobodu jako my v roce 1989

Protesty proti zfalšovaným prezidentským volbám v Bělorusku (Twitter: Selvestor Vivat @S_vivat)

Protesty proti zfalšovaným prezidentským volbám v Bělorusku | FOTO: Twitter: Selvestor Vivat @S_vivat

Lidé v Bělorusku vyšli do ulic, aby protestovali proti zfalšování prezidentských voleb, v nichž údajně zvítězil současný prezident, tedy spíše diktátor Alexandr Lukašenko, který měl výrazně porazit opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Jenomže mnoho indicií svědčí o masovém volebním podvodu. Nezávislí pozorovatelé nebyli připuštěni ke sčítání hlasů a ve volebních okrscích, které zveřejnily konečné výsledky, zvítězila Cichanouská.

Nelze se tedy divit, že Bělorusové se cítí oklamáni a začali proti cinknutým volebním výsledkům demonstrovat. To je hlavní příčina zdejších masových nepokojů. Proto mě štvou lidé, kteří se slovně sice hlásí k pravici a ke konzervativním hodnotám, ale ve skutečnosti mají v sobě silně zakódované komunistické myšlení. Tito jedinci, co se našli hlavně v Trikoloře a okamurovské SPD, hlásají nesmysly a lži typu, že za protesty v Bělorusku může Západ, který je provokuje pomocí spřízněných neziskových organizací. Ve skutečnosti je to urážka tamních obyvatel, z nichž se dělají nesvéprávné bytosti jednající na pokyn jakýchsi temných cizích sil.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Obyvatelé Běloruska povstali proti tyranovi, který je mučí, mlátí, zastrašuje a zavírá do vězení. Čili používá metody typické pro totalitní režimy, které lidem upírají svobodu. To, že tyto zločinné metody podporují komunisté, nepřekvapuje, ale že se k nim hlásí i stoupenci opačného politického spektra, je zarážející a nepochopitelné. Bělorusové nejsou nikým zmanipulovaní, ale chtějí jenom svobodné spravedlivé volby.

Češi v roce 1989 svrhli komunistický režim, protože už míra jejich trpělivosti s ním přetekla a chtěli žít ve svobodě. A už tehdy stoupenci rudé totality tvrdili, že lidé v Česku byli zmanipulováni a ovlivněni západní propagandou. To byl samozřejmě nesmysl a ti, co ho hlásali, byli směšní. A stejně je tomu tak i v Bělorusku, lidé už nechtějí snášet Lukašenkovu diktaturu, a tak se bouří. Ti, co za tím vidí jakési nepřátelské spiknutí z ciziny, jsou politováníhodní a rovněž směšní.

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]